Mehmetçik'e görkemli uğurlama

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, 95/2 tertip askerler için düzenlenen geceye katıldı.

Mehmetçik'e görkemli uğurlama

Çerkezköy Bakış - Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, 95/2 tertip askerler için düzenlenen geceye katıldı. 15 askere ayrı ayrı hediyeler veren Başkan Uyan, "Gençlerimizin evlilik düğünlerini de burada baymak istiyorum. Sağlıkla gitsinler ve gelsinler" dedi.

HAYIRLI TESKERELER DİLEDİ

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçe merkez Düğün salonunda gerçekleşen asker gecesine katıldı. 95/2 tertip 15 askerin organize ettiği ve salonun giriş ve çıkışlarını Türk Bayrakları ile donattıkları geceye katılan Başkan Uyan, birer saat hediye ederek 'Hayırlı Teskereler' diledi.

“VATAN SAVUNMASI KUTSALDIR

Belediye Başkanı İbrahim Uyan, "İlçemizin gençleri her Türk genci gibi sırası geldi ve askere gidiyorlar. Kendilerini bu kutsal görev için kutluyor ve başarılar diliyorum. Sağlıklı bir şekilde gitsinler ve gelsinler. Vatan savunması her şeyden kutsaldır. Anneler-babalar şimdi evlatları gidiyor, onlardan ayrılıyorlar diye belki biraz üzüntülüler ama daha çok vatana bir evlat yetiştirdikleri için gururlular. Onları da ayrıca kutluyorum. Bu evlatlarımızın umarım aynı salonda nişan ve evlilik cemiyetlerinde de bir araya geliriz. Nikahlarını da ben kıyarım" dedi.

BİR ÇOK DAVETLİ KATILDI

Başkan İbrahim Uyan'ın yanı sıra geceye Başkan Yardımcıları Fehmi Duman, İrfan Tütün, CHP İlçe Başkanı Hakan Turan, Belediye Meclis Üyeleri de katıldı ve başkanın hediyelerini verdi.