28 Mayıs Dünya Oyun Oynama Günü dolayısıyla Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Fevzipaşa İlkokulu ev sahipliğinde ‘Çocuk Oyunları Şenliği’ düzenlendi. Çerkezköy’de eğitim veren 12 ilkokulun katıldığı şenlikte öğrenciler doyasıya eğlendi.

Fevzipaşa İlkokulu’nun bahçesinde düzenlenen şenlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Şenlikte öğrenciler için istasyon yöntemiyle oynanacak 12 farklı oyun alanı hazırlandı. Öğrenciler, görevli öğretmenlerin gözetiminde sek sek, ip atlama, beş taş gibi oyunlarla doyasıya eğlendi. 12 farklı oyunun ardından sandalye kapmaca, çuval yarışı ve yumurta taşıma oyunlarıyla şenlik son buldu.

Çocuk Şenliği9

“HEM YARIŞACAKLAR, HEM EĞLENECEKLER”

Şenlikte konuşan Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdür İrfan Danışmaz, “Milli Eğitim Bakanlığımızın bu yıl gerçekleştirdiği, proje kapsamında bizim de pilot okul olarak belirlediğimiz Fevzipaşa İlkokulumuzdan öğrencilerimiz birazdan etkinliklere katılacak. Hem yarışacaklar, hem eğlenecekler. Programın gerçekleşmesinde emeği bulunan okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve tabi ki öğrencilerimize çok çok teşekkür ediyorum. Programımız hayırlı olsun.” dedi.

"58. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali" yarın başlıyor "58. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali" yarın başlıyor

Çocuk Şenliği5

“OYUN ÇOCUKLAR İÇİN BİR İŞTİR, UĞRAŞTIR”

Oyun oynamanın çocuklar için olan önemine dikkat çeken Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Apaydın, “Bu gün burada bulunmamızın sebebi 28 Mayıs Dünya Çocuk Oyun Oynama Günü ilan edildi. Milli Eğitim Bakanlığımızda buna istinaden sezon başında yüz yüze 100 çocuk oyunları öğretme kılavuzu yayınladı ve illere, ilçelere talimatını gönderdi. Bu talimat çerçevesinde de birinci, ikinci ve üçüncü sınıflarda servis etkinliklerde hafta içi normalde bu oyunların yüz yüze 100 çocuk oyununun oynanmasına, ortaokullarda da teneffüslerde ve ilgili beden derslerinde bu oyunların oynanmasına ve aynı şekilde okul öncesinde de bu oyunların oynanmasını tavsiye etti. Bu doğrultuda yıl boyunca bu oyunlar oynanmaya çalışıldı. Bu gün de 28 Mayıs Dünya Çocuk Oyun Oynama Günü olarak Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı merkezdeki 12 okulumuzu burada topladık. Oyun deyip geçmemek lazım. Oyun çocuklar için bir iştir, uğraştır. Bu doğrultuda öğretmenlerimiz ve velilerimiz çocukların oyunlarına eşlik ederek onların kaliteli zaman geçirmesini sağlaması gerektiğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Çocuk Şenliği3

“VELİLERİMİZLE BİRLİKTE İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE BU ŞENLİĞİ HAZIRLADIK”

Velilerle işbirliği içinde bu şenliği hazırladıklarını belirten Şenliğin Koordinatör Öğretmeni ve Sınıf Öğretmeni Selma Türk, “Bu gün Dünya Çocuk Oyun Oynama Günü olduğu için İlçe Milli Eğitim Müdürü bizim okulumuzu ilçe temsilcisi olarak seçti. Biz de bunu şenliğe dönüştürmek için müdürümüzle, müdür yardımcımızla ve diğer öğretmen arkadaşlarımızla nasıl yaparız diye düşündük. Kısa kısa şenlik edasında yarışma da olmadan istasyon yöntemiyle 15 oyun seçtik. Merkezde 12 okul olduğu için 12 oyun da istasyonları 5’er dakika şeklinde ayarladık. Zil sesiyle başlayıp zil sesiyle bitecek. Daha sonra ortak çuval yarışı, sandalye kapmaca ve yumurta yarışı oynadıktan sonra şenliğimiz sona ermiş olacak. 12 öğretmen arkadaşımız görevli. Hepimiz velilerimizle birlikte iş birliği içinde bu şenliği hazırladık. İnşallah güzel kalıcı bir anı olacak bizlere de çocuklara da.” dedi.

Çocuk Şenliği1

“ŞENLİĞİMİZ ÇERKEZKÖY HALKINA HAYIRLI OLSUN”

Şenliğin Çerkezköy halkına hayırlı olmasını dilediğini söyleyen Fevzipaşa İlkokulu Müdürü Mustafa Gündüz, “Bu şenliğin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bize görev olarak verildi. Biz de mutlulukla, öğretmenlerimizle bu olayı yüzümüzün akıyla bitirerek inşallah sonuçlandıracağız. Şenliğimiz bütün arkadaşlara, Çerkezköy halkına hayırlı olsun.” diye konuştu.

Çocuk Şenliği2

“ETKİNLİK ÇOK GÜZEL DÜŞÜNÜLMÜŞ”

Etkinliğin çok güzel düşünüldüğünü belirten şenlikte görevli Fevzipaşa İlkokulu Velilerinden Sümeyye Ay, “Arkadaşlarla etkinlikteki payımız süslemelerde oldu. Süslemeleri beraber hazırladık. Etkinlik çok güzel düşünülmüş. Çocuklar için çok güzel olmuş. Böyle bir etkinlikte Çerkezköy’deki ilkokulların toplanması da ayrı bir güzellik olmuş.” dedi.

Çocuk Şenliği11

Şenliğe Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdür İrfan Danışmaz, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Apaydın, Çerkezköy’de bulunan 12 ilkokulunun öğrencileri, öğretmenleri ve veliler katıldı.

Çocuk Şenliği8

Çocuk Şenliği6

Çocuk Şenliği10

Çocuk Şenliği7

Çocuk Şenliği4

Muhabir: Barış Karapaça