Kasım ara tatilinin yaklaşmasıyla, "Öğretmenlere ara tatil uygulamasında değişiklik var mı?" sorusu eğitim camiasında merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı, 13-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek mesleki çalışma dönemiyle ilgili detayları okullarla paylaştı.

MEB'den Ara Tatil Açıklaması

MEB, Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu imzasıyla 13 Ekim’de okullara gönderilen yazıda, bu dönemde okulda olmaları gerektiğini belirtti. Öğretmenler, bu dönemde görevli oldukları okullarda mesleki program çalışmalarını yürütecekler.

Online Seminerler Yüz Yüze Gerçekleşecek

Pandemi dönemiyle birlikte birçok öğretmen online ortamda seminer çalışma dönemlerini tamamlıyordu. Ancak alınan yeni kararla, bu dönemdeki seminerler okullarda yüz yüze yapılacak. 13-17 Kasım arasında, saat 09.30 ile 13.00 arasında canlı sunumlarla eğitimler gerçekleştirilecek.

Kocaeli'nin Belediyesi üçüncü bir ev ortamı sunuyor Kocaeli'nin Belediyesi üçüncü bir ev ortamı sunuyor

MEB'den Öğretmenlere Özel Vurgu

Bakanlığın ilettiği resmi yazıda, Türkiye'nin Cumhuriyetin 100. yılını kutladığı bu dönemde, öğretmenlerin önemine özel bir vurgu yapıldı. Öğretmenlerin, eğitimdeki başarının arkasındaki en büyük güç olduğu belirtildi. Bakanlık, gelecekte de öğretmenlerin desteklenmesinin ve kişisel gelişimlerinin önemli olduğunu ifade etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ