Yıldırım Beyazıt Mahallesi Düğün Salonunda düzenlenen etkinlikte 10 özel birey genç için asker eğlencesi ve kına gecesi düzenlendi.

Öğrenciler geleneksel çocuk oyunlarını oynadılar Öğrenciler geleneksel çocuk oyunlarını oynadılar

Program askerlerin konvoyla düğün salonuna gelmesiyle başladı.

Programın devamında düzenlenen eğlenceyle, özel gençler unutmayacakları bir gece yaşarken, doyasıya eğlendiler. Gecenin sonunda özel askerlerin ellerine kınalar yakıldı.  Özel bireylerin bu anlamlı gününde Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’da, gençlere eşlik etti.

Programda ayrıca Çerkezköy ve Kapaklı Ülkü Ocakları tarafından askerlere Kur’an ve bayrak takdim edildi.

Temsili Asker Olan Engelli Gençlere Kına Yakıldı2

 “KARDEŞLERİMİZ İLE GURUR DUYUYORUZ”

Programda Çerkezköy Sakatlar Derneği Başkanı Gülnur Kocaçınar bir konuşma gerçekleştirdi. Kocaçınar, “ ‘’Asker ocağını aynı zamanda Peygamber ocağı olarak kabul ederiz. Tarih boyunca da böyle kabul edilmiştir. Bu ocak, nice kahraman evlatlar yetiştirmiştir ve yetiştirmektedir. Bugün bir günlük sembolik askerlik yapmak üzere özel kardeşlerimiz ve siz kıymetli aileleriyle bir aradayız. Ordumuzla milletimizle, devletimizle gurur duyuyoruz. Bu sevgili kardeşlerimiz ile ayrıca gurur duyuyoruz. Şüphesiz yavrularınız bugün burada vatan, millet ve bayrak sevgisinin en nadide örneklerinden birini veriyorlar. Seve seve, büyük bir coşkuyla asker olmak için buraya geldiler, bizleri onurlandırdılar. Kendinizle ve yavrularınızla ne kadar gurur duysanız yeridir. Kahraman Mehmetçikler; Şunu iyi bilmelisiniz ki, yaşama sımsıkı sarılmanız, içinizdeki umudu hiç kaybetmemeniz ve hayata tutunma adına gösterdiğiniz azim ve özveriyle hepimize örnek teşkil ediyorsunuz. Bugün burada olmanızdan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, sizleri sevgi saygıyla selamlıyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Temsili Asker Olan Engelli Gençlere Kına Yakıldı3

Temsili asker eğlencesine, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Sakatlar Derneği Başkanı Gülnur Kocaçınar’ın yanı sıra, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, engelli bireylerin aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Temsili Asker Olan Engelli Gençlere Kına Yakıldı6Temsili Asker Olan Engelli Gençlere Kına Yakıldı7Temsili Asker Olan Engelli Gençlere Kına Yakıldı5Temsili Asker Olan Engelli Gençlere Kına YakıldıTemsili Asker Olan Engelli Gençlere Kına Yakıldı1

Muhabir: Tuba Turhan