12 isim kesik yedi

CHP ve İYİ Parti tarafından oluşturulan Millet İttifakının Çerkezköy Belediye Başkan adayı Vahap Akay’ın meclis listesine önceki dönemden 5 isim girebildi. 12 isim ise kesik yedi. 31 kişilik listede 2 de İYİ Partili yer aldı.

12 isim kesik yedi

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de “Millet İttifakı” kapsamında İYİ Parti, belediye başkan adayı çıkartmayarak CHP’nin adayı Vahap Akay’ı destekleme kararı almıştı. Bu destek meclis üyesi listesine de yansıdı ve seçimlere ortak liste ile girilmesi kararlaştırıldı.

Meclis üyesi aday listesinin Çerkezköy Adliyesindeki İlçe Seçim Kuruluna tesliminden bir süre sonra CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, beraberindeki İYİ Parti İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek meclis üyesi listesini kamuoyuna duyurdu.

“BAŞARILI OLACAĞIMIZDAN ŞÜPHEM YOK”

Meclis üyelerini açıklayan ve başarılı olacakları konusunda en ufak bir şüphesi olmadığını belirten CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, “Biz, 2014’te ‘Sevdamız Çerkezköy’ diyerek çıktığımız bu yolda çok değerli belediye başkanımız ve değerli meclis üyelerimizle birlikte dolu dolu bir 5 yıl geçirdiğimizi düşünüyorum. Çerkezköy’e ne kadar değer kattığımızı siz de, Çerkezköy kamuoyu olarak da bu anlamda Çerkezköy Belediye başkanımıza ve meclis üyelerimize gösterdikleri başarılı çalışmalarından dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ekip ruhu, birlik beraberlik içerisinde hareket ettiler ve Çerkezköy’ün 5 yılına imza attılar. Bu 5 yılda Çerkezköy’e çok değerli hizmetler ve eserler kattıklarına inanıyorum. Her şeyi ile ortada. Önümüzde bir süreç vardı. Genel Merkezimizin 24 Haziran seçimlerinde yaptığı ittifak ve bu seçimde yaptığımız işbirliği ile değerli İYİ Parti ilçe başkanımızla çok sık görüştük. Onlar da bize bu konuda teveccüh gösterdiler, biz de aynı şekilde. Bu işbirliğini de kendi aramızda çözdük. Bunun sonunda ortaya güzel bir liste çıkardığımızı düşünüyorum. Yaklaşık 5 tane meclis üyemiz bir önceki dönem görev yapmış meclis üyelerimiz. İYİ Parti’den de arkadaşlarımız var. İnşallah herkes için hayırlı olur. Seçimi kazanmak için elimizden gelen her şeyi İYİ Parti ile beraber yapacağız. Neler yaptığımızı, bundan sonra da neler yapacağımızı anlatacağız. 31 Mart seçimlerinde başarılı olacağımıza inanıyorum, en ufak bir şüphemiz yok.”

“VAHAP AKAY’A TAM DESTEK VERECEĞİZ”

Camcı’nın ardından konuşan İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin de yaptığı konuşmada Vahap Akay’a tam destek vereceklerini kaydetti. Erseçkin, “Sabah saatlerinde 20-25 gündür yapılan görüşmeler neticesinde, Çerkezköy’ün kazanması için CHP ile İYİ Parti işbirliğinin sonucunu aldık. Bizler İYİ Parti seçmeninin temsil makamında olduğumuz için CHP Belediye Başkan Adayı Vahap Akay’a destek vereceğiz. Biz ilk bir araya geldiğimiz, beraber yürüyeceğiz bu yolda Çerkezköy Belediyesini alacağız dedik. Dün akşamda bu düşünce ile neticeye vardık. Vahap Akay’a ve seçmenimizin sağduyusuna inanıyoruz. 31 Mart akşamı coşkulu bir hava ile kutlayacağız. Bizim herhangi bir pazarlığımız oldu. O kadar demokratik bir ortam oldu ki herhangi bir diretme dahi olmadı. Başından beri aynı nezaket ile çalıştık. CHP ve İYİ Parti işbirliğinde Çerkezköy’ün kazanmasını düşündük. Çerkezköy’ün demografik yapısını göz önünde bulundurarak ona göre yer ayarladık. Biz İYİ Parti olarak CHP’yi destekleyeceğiz.” diye konuştu.

AKAY’DAN İLK DEĞERLENDİRME

Listede yeni isimlerin olduğunu ve önceki dönemden ise 5 kişinin meclis üyesi listesinde yer aldığını belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Listemiz Çerkezköy’ümüzü,  Vatanımıza, milletimize hayırlı olsun.” dedi.

MİLLET İTTİFAKININ EĞİTİM DURUMU VE YAŞ ORTALAMASI

Listede 5 Lisans, 3 Önlisans, 8 Lise, 7 Ortaokul ve 8 ilkokul mezunu bulunurken, yaş ortalaması ise 45 oldu.

KALANLAR, GİDENLER

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde, 2014 seçimlerine göre 12 isim liste dışı kaldı. Yeni listede Nihat Mıstık, Nedim Yılancı, Enver Bayram, Serdar Ürkmez ve Taner Bahar yer alırken, Ensar Sivri, Rağbet Erol, İmdat Özgör, Funda Serfiçe, Binali Etyemez, Necmettin Çınar, Ali Çalışkan, Uğur Erem, Ali Dede, Yüksel Sevil, İsa Karaman ve Ayfer Dönmez liste dışı kaldı.

KİMLER GELDİ

Cengiz Memiş, Gökay Keleşoğlu, Erdal Zengin, Beytullah Coşkun, İbrahim Çekçi, Mehmet Şahin Yılmaz, Kemal Buzkuş, Memet Kar, Cevdet Aykaç, Gülten Altay, Caner Kurtoğlu, Mehmet Kırık, Necat İlhan, Cuma Erce, Emel Danyeli, Mustafa Metin, Aslı Şahinkaya, Hüseyin Oygar Göre, Neriman Bayram, Koray Malkoç, Bülent Tamsaliç, Sedat Çolak ile Akay’ın başkan seçilmesi halinde meclis üyesi olacak olan kontenjan adayları 1. ıra Nedim Yılancı, 2. sıra Bulut Becerik ve 3. sıra Memet Henefi Karataş olarak belirlendi.

İYİ PARTİ

Millet İttifakı kapsamında Akay’ın listesine İYİ Parti’den 11. sırada Dilek Köksal, 17. sıradan ise Özcan Cengiz yer aldı.

MECLİS ÜYESİ NASIL OLUŞACAK

Yerel seçimlerde seçmenler ayrı ayrı belediye başkanı ve meclis üyeleri için oy kullanacak. Ençok oyu alan meclis üyesi listesi Çerkezköy Belediye meclisinde temsilini artıracak.

32 ÜYE VAR

Çerkezköy Belediye Meclisinde başkan Vahap Akay ile birlikte toplam 32 meclis üyesi bulunuyor.  Meclis, 18 CHP, 13 AK Parti ve 1 MHP’li meclis üyesinden oluşuyor.

AKAY’IN LİSTESİ

1- Cengiz Memiş (Çerkezköylü) Lisans - Yönetici

2- Gökay Keleşoğlu (Trabzonlu) Lisans - Mimar

3- Nihat Mıstık (Göçmen) Lise - İşadamı

4- Erdal Zengin (Erzincanlı) İlkokul - Müteahhit

5- Enver Bayram (Samsunlu) - Ortaokul - İşçi

6- Taner Bahar (Kızılpınarlı) Ortaokul - Esnaf

7- Beytullah Coşkun (Ordulu) Ortaokul - Emekli Asker

8- Serdar Ürkmez (Çerkezköylü) Lise - Çiftçi

9- İbrahim Çekçi (Edirneli) ilkokul - Esnaf

10- Mehmet Şahin Yılmaz (Muşlu) İlkokul - Esnaf

11- Dilek Köksal (İYİ PARTİ) (Lüleburgazlı) Lise - İş Kadını

12- Kemal Buzkuş (Vanlı) İlkokul - Esnaf

13- Memet Kar (Tokatlı) Teknik Lise - Esnaf

14- Cevdet Aykaç (Kırklarelili) Yüksekokul - Tekniker

15- Gülten Altay (Veliköylü) Ortaokul - Ev Hanımı

16- Caner Kurtoğlu Uzunköprülü Ortaokul - Esnaf

17- Özcan Cengiz (İYİ PARTİ) (Fatih Mahallesi Eski Muhtarı) (Vizeli) İlkokul - Esnaf

18- Mehmet Kırık (Bitlis) İlkokul - Esnaf

19- Necat İlhan (Erzurumlu) Lise - Müteahhit

20- Cuma Erce (Niğdeli) Lise - İşçi

21- Emel Danyeli (Çerkezköylü) Yüksekokul - Ev Hanımı

22- Mustafa Metin (Edirneli) İlkokul - Esnaf

23- Aslı Şahinkaya (Çorlulu) Lisans - İnsan Kaynakları

24- Hüseyin Oygar Göre (Çanakkaleli) Lise - Esnaf

25- Neriman Bayram (Vanlı) İlkokul - Ev Hanımı

26- Koray Malkoç (Tekirdağlı) Lise - İşçi

27- Bülent Tamsalıç (Vanlı) Ortaokul - Güvenlik Görevlisi

28- Sedat Çolak (Erzincanlı) Yüksekokul - Esnaf

KONTENJAN

1- Nedim Yılancı (Vizeli) Lisans - Esnaf

2- Bulut Becerik (Çerkezköylü) Lisans - Avukat

3- Memet Hanifi Karataş (Erzurum) Ortaokul - Esnaf

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 11:43

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
sevgi törin
sevgi törin - 7 ay Önce

emekleri olanlar nerede vahap akay kendisi gibi tepeden inme koymuş isimler memiş chp li bile değil .. partide hiç emeği olmayan insan sayısı oldukça fazla yazık

ercan turna
ercan turna - 7 ay Önce

biz ali çalışkan yoksa gazi mustafa kemal paşa olarak oy vermeyiz sana vahap akay gider metin ağbiye veririz en azından emeği var

yazık
yazık @ercan turna - 7 ay Önce

durduğun kabahat

Olcun
Olcun - 7 ay Önce

Tanıdığım arkadaşlarla istişare ediyorum vahap başkan ağır basiyor.ben hizmete bakarım listeye değil uzunları gördük ali ertemi gördük koray önsel benden oy alamaz vermem zaten.oyum vahap başkana Allah utandırmasın melis üyeliği vermicem.

Liste iyi
Liste iyi - 7 ay Önce

Liste iyi uğur erem gibi ne yaptığı belirsiz insanlar lazım değil. Adam spordan sorumluydu altyapı yapacak yerde parayı verip dışardan getirdikleri sporcularla takımlar kurdu madalyayla resim çektiler koca çerkezköyde top oynayacak genç bulamadılar transfer edip durdular ... Sonra çıkmış sosyal medyada sporda niye altyapı yok falan diyor. Kimin ne emeği varmış?napmışlar?

Cifci
Cifci - 7 ay Önce

Biz tarlaya bugday ekeriz verimin bakarız verim yoksa bir daha ekmeyiz bes yıldır kumar masasından kalkmayan icki masasından kafasını kaldırmayanları listeye koymus arkasında guclu gösteriyi için o makamda onlarla bi karar alinmaz meclis toplantısına girerken alkol testı yapsınlar onlar hiç Bi toplantıya giremez

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510