ÇTSO katkısı Saray’da kayıtlara geçti

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın Saray Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi bahçesinde yapılan spor salonuna yaptığı 150 bin TL’lik yardım karşılığında spor salonuna ‘Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası'nın katkıları ile yapılmıştır' yazısı yazıldı.

ÇTSO katkısı Saray’da kayıtlara geçti
ÇerkezköyBakış  Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası'nın Saray'daki Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi'nin bahçesinde yapılan Kapalı Spor Salonu'na 2012 yılında yaptığı 150 bin TL'lik yardım iki taraf arasında neticeye bağlandı.
İKİ TEKLİF SUNULDU
Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, bir süre önce Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dursun Ali Tever'i makamında ziyaret ederek 150 bin TL’lik yardımı neticelendirmek istediklerini söylemişti. İşler, konu hakkında Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’nın kendisine talimat verdiğini ifade ederek, Dursun Ali Tever’e iki teklif sundu. İlk tekliflerinde Kapalı Spor Salonu’na ‘Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası'nın katkıları ile yapılmıştır' levhasını astırmak olarak açıklayan İşler, diğer tekliflerinin ise başka bir okula ihale bedelinin yarısını vermek şartıyla, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası'nın ismini vermek olarak sundu.
150 BİN TL BAĞIŞLANMIŞTI
banner287
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever, isim hakkı şartıyla Spor Salonu’nda 150 bin TL bağışladıklarını hatırlatarak “Dönemin Kaymakamı Yaşar Karadeniz, Milli Eğitim Müdürümüz ile bir protokol imzalamıştık. Sonrasında salonu Süper Toto ismi verildi. Sorunu çözme adına konuyu dönemin Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek’e aktarmıştım. Sonrasında şimdiki valimiz Ali Yerlikaya’ya da anlattım. Kendileri bizlere sorunu çözme sözünü vermişti.’’ Dedi.
SORUN ÇÖZÜME KAVUŞTU
Tever, İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler'in Spor Salonu’na ‘ÇTSO’nun katkılarıyla yapılmıştır’ şeklindeki yazının yazılması teklifini kabul ettiklerini belirterek, “Neticede konu çözüme ulaştı. Sorun çözülmemiş olsaydı mahkemeye gitmiş olacaktık. Ancak, yaptığımız girişimler sonucunda konu çözüme kavuştu.’’ Diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510