Şehir içi trafiği için alternatif güzergh olacak

Çerkezköy'de, Cengiz Topel Caddesi ile Hikmet Uğraş Caddesi'ni birbirine bağlayacak olan ve şehir içi trafiği için alternatif bir güzergah olması planlanan Hakim Sami Sokak'ta düzenleme çalışmaları sürüyor.

Şehir içi trafiği için alternatif güzergh olacak

Çerkezköy Bakış - Belediye Başkanı Vahap Akay, İstasyon Mahallesi Hakim Sami Sokak’ta düzenleme çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.

Akay, “Utku ve Güler Sokaklarımız gibi Cengiz Topel Caddesi’ni Hikmet Uğraş Caddesi’ne bağlayarak, her iki caddemizin trafik yükünü azaltacak ve alternatif bir güzergah olacak olan Hakim Sami Sokak’ta ilk olarak altyapı çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar kapsamında 5-6 metre olan yol genişliğini 12-15 metrelere çıkarıldı. Yaklaşık 680 metre yağmursuyu hattı döşendi, bin 600 metre de aydınlatma hattı çekildi” dedi.

8 BİN METREKARE SICAK ASFALT İLE KAPLANACAK

Hakim Sami Sokak’taki çalışmalarımız kapsamında yaklaşık 3 bin 250 metrekare baskı beton kaldırım yapım çalışmalarında ise sona gelindiğini sözlerine ekleyen Başkan Akay, “Yaklaşık bin 500 metre bordür çalışmaları sürüyor. Ayrıca 190 metre uzunluğunda perde duvar imalatı da tamamlanmak üzere. Ardından güzergâh boyunca sokağımızda dekoratif aydınlatma çalışması gerçekleştireceğiz. Daha sonra da yaklaşık 8 bin metrekarelik sıcak asfalt kaplama işi ile Hakim Sami Sokak’taki düzenleme çalışmalarımızı tamamlayacağız” diye konuştu.

ALTERNATİF BİR GÜZERGÂH OLACAK

Akay, “Utku ve Güler Sokaklarımızın ardından Hakim Sami Sokak’taki düzenleme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte burayı da vatandaşlarımız için alternatif bir güzergah haline getirmiş olacağız” açıklamalarında bulundu.