Sağlık için pedal bastılar

Edirne Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı tarafından, sağlıklı yaşama dikkat çekmek ve bisiklet alışkanlığına farkındalık oluşturmak amacıyla "Sağlık için hareket et" sloganıyla bisiklet turu düzenlendi.

Çerkezköy bakış
Sağlık için pedal bastılar

Çerkezköy Bakış - Halk Sağlığı haftası etkinlikleri kapsamında kentteki bisiklet toplulukları ve sağlık çalışanlarının katılımıyla gerçekleşen tur Meriç Köprüsü'nden başladı. Lozan Caddesi'ni geçerek Karaağaç'a Mahallesine gelen bisikletli grup Lozan Anıtı'na kadar yaklaşık 3 kilometre pedal bastı.
Edirne Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Selma Heves Yılmaz, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, sporun ve fiziksel aktivitenin önemine değindi.

banner287
Sağlıklı bir ömür için hareketli yaşamın hayat tarzı haline getirilmesi gerektiğini ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:"Halk Sağlığı Başkanlığı olarak sağlıklı yaşamın gereklerini insanlarımıza anlatmak için etkinlikler düzenliyoruz. Güzel bir bisiklet turu gerçekleştirdik. Sağlıklı yaşam için hareket etmeliyiz, sağlıklı beslenmeliyiz ve bunu bir yaşam tarzı haline getirmeliyiz. Hareketli yaşam sağlığımız için çok önemli. Etkinliğe katlan bisiklet kulüplerine de çok teşekkür ediyorum."
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306