Şampiyon Çakır Kardeşler: 12-3

Ottoman Halı Saha’da 22 takımın katılımıyla düzenlenen kurumlar arası halı saha futbol turnuvasının finalinde Çakır Kardeşler ile Aka Koleji karşı karşıya geldi. Çakır Kardeşler Futbol Takımı rakibini 12-3 mağlup ederek şampiyonluğa uzandı.

Şampiyon Çakır Kardeşler: 12-3
ÇerkezköyBakış - Veliköy Ottoman Halı Saha Tesisi'nde ikincisi düzenlenen 'Bahar Turnuvası'nın şampiyonu Çakır Kardeşler Futbol Takımı oldu.
22 TAKIM MÜCADELE VERDİ
45 gün süren ve 22 takımın katıldığı bahar turnuvasında müsabakalar büyük bir çekişmeye sahne oldu. Oynanan grup müsabakalarının ardından yarı finale Aka Koleji, Çakır Kardeşler, Saray Döküm ile Ay Perde yükseldi. Yarı final maçları sonrasında rakiplerini mağlup etmeyi başaran Çakır Kardeşler ile Aka Koleji finale yükseldi.
FİNAL MAÇI OYNANDI
Önceki akşam saat 20.00’da başlayan final karşılaşmasını Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, AK Parti Tekirdağ İl Genel Meclis Üyesi Hasan Karaca, MHP Kapaklı İlçe Başkanı Hayri Varol, AK Parti Veliköy Belde Başkanı Ömer Memiş, Veliköy Belediye Meclis Üyeleri Şahin Büyükkaban, Ahmet Çetin, Ramazan Çetinkaya, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası 4.Meslek Grubu Beyaz Liste’den Meclis Üyesi Adayları Hanifi Yüzbaşı, Güntay Çakır, Hayrettin Atay, Kadri Uçkun, fabrika yöneticileri ile çok sayıda davetli izledi.
ÇAKIR KARDEŞLER ŞAMPİYONLUĞA UZANDI
banner287
Turnuvanın final karşılaşmasında Çakır Kardeşler Futbol Takımı ile Aka Koleji Futbol Takımı karşı karşıya geldi. Karşılaşmada Çakır Kardeşler Futbol Takımı etkili bir mücadele sergiledi. İlk dakikalardan itibaren etkili oyununu sürdüren Çakır Kardeşler Futbol Takımı sonuca gitmeye zorlanmadı. Etkili oyunu üst üste bulduğu gollerle alan Çakır Kardeşler Futbol Takımı rakibinin oyuna ortak olmasına izin vermedi. İlk devreyi farklı şekilde önde tamamlayan Çakır Kardeşler Futbol Takımı karşılaşmanın ikinci devresinde de etkili oyununu sürdürdü. Aka Koleji Futbol Takımı karşılaşmanın ikinci devresinde aradaki skor farkını kapatmaya çalışsa da başarılı olamadı. Farkı açan Çakır Kardeşler Futbol Takımı karşılaşmada rakip fileleri 12 kez havalandırırken kalesinde ise 3 gol gördü. Çakır Kardeşler Futbol Takımı bu sonuçla karşılaşmadan 12-3’lük sonuçla ayrılarak şampiyonluğa uzandı.
KUPA VE MADALYALARI TAKDİM EDİLDİ
Müsabakanın sona ermesinin ardından kupa ve madalya töreni düzenlendi. Törende turnuvayı şampiyonlukta tamamlayan Çakır Kardeşler Futbol Takımı’na, ikinci tamamlayan Aka Koleji Futbol Takımı’na, üçüncü tamamlayan Saray Döküm Futbol Takımı’na, en centilmen takım Ersan Ambalaj’a,en renkli takım Anadolu İplik’e, en centilmen oyuncu olarak seçilen Muzaffer Ürkmez’e, 12 golle gol kralı olan Sinan Amaçer’e, geçtiğimiz yılın gol kralı Fahrettin Temur ile turnuvanın tertip komitesi üyeleri ile maçlarda görev alan hakemlere kupa, madalya ve çeşitli ödüller takdim edildi.
“GÜZEL BİR TURNUVA OLDU’’
Kupa töreninde konuşan Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, "Güzel bir turnuva oldu. Tüm takımlarımıza ve tüm seyircilerimize gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür ediyorum. Turnuva başlarken dostluk, centilmenlik kazansın demiştik. Kaza bela olmadan Veliköylüler'in birlik ve beraberliğine katkıda olmasını istemiştik. Bugün amacımıza ulaştığımızı görmekten dolayı çok mutluyum."dedi. Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “"Atatürk'ün dediği gibi sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Bu da sporla olur. Buralarda yapacağınız sporla olacak. Hepinizi kutluyorum. Turnuvaya katılan tüm takımları emeği geçen herkesi kutluyorum." Ottoman Halı Saha Tesisi'nin sahibi Halil Büyükkaban da turnuvaya katılan tüm takımlara teşekkür etti. Kupa töreninin ardından program sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2013, 10:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
halil büyükkabn
halil büyükkabn - 6 yıl Önce

katılan tüm takımlara ve misafirlerimize teşekkür eder saygı ve sevgilerimizi sunarız.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510