Yerli otomobilin üretimine Tekirdağ talip

Yerli otomobili yapacak babayiğitlerin açıklanmasının ardından, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, yerli ve milli olacak otomobilin Tekirdağ’da üretilmesi için yaptıkları fizibilite çalışmasını Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi’ye sundu.

Yerli otomobilin üretimine Tekirdağ talip

Çerkezköy Bakış - AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, sosyal medya hesabı üzerinden yerli otomobilin Tekirdağ’da üretilmesi için gerekli olan fizibilite çalışmalarını hazırladıklarını açıkladı. Yüksel yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’nin ilk yerli otomobilinin ilimiz Tekirdağ’da üretilebilmesi için, Oda ve Borsalarımızla birlikte hazırladığımız fizibilite raporunu, Gümrük ve Ticaret Bakanımız sayın Bülent Tüfenkçi’ ye sunduk. Raporun hazırlanması konusunda büyük emek ve zaman harcayan Oda ve Borsalarımıza, çalışmalara başladığımızdan beri desteklerini esirgemeyen Valimiz sayın Mehmet Ceylan’a, bizi bu yolda yalnız bırakmayacağının sözünü veren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu‘na ve de yatırımın ilimize yapılması için birçok girişimi yapan ve yapmaya devam edecek olan AK Parti Milletvekilleri’mize gönülden teşekkür ederim.”

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent Akkoç
Bülent Akkoç - 1 yıl Önce

Şahsi düşüncem yerli otomobil projesi ve alt projeleri kesinlikle Trakya’da olmamalıdır. Günümüzün en büyük sorunlarının başında nüfusun belli bölgelere sıkıştırılıp hayatı içinden çıkılmaz bir halde yaşamak zorunda kalınmasıdır. Bu durumda da trafik stres gürültü yozlaşma gibi birçok sorunlar ekonominin çok daha önüne geçmektedir. Bu bağlamda proje kesinlikle Anadolu’da kurulacak olan yeni organize sanayilerinde yapılıp büyük şehirlerin mevcut yükü hafifletilmelidir.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306