'Vatanımız için canımızı feda etmeye hazırız'

Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, ' Dün olduğu gibi bugün de, aynı inançla, aziz vatanımızın birliği ve bölünmezliğine ve ulusal değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye hazırız.' dedi.

'Vatanımız için canımızı feda etmeye hazırız'

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

“AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ MİNNET VE ŞÜKRANLA HATIRLIYORUZ”

Kaymakam Duru, mesajında şu ifadelere yer verdi: Türk tarihinde İslam öncesi ve sonrası şehitlik ve gazilik onuru vardır. Derler ki, Şehit nurlanmış, gazi onurlanmış askerdir. Her Türk bu onura kavuşmak için vatanı, milleti, bayrağı, milli marşı, soydaşları ve kutsal değerleri için savaşır. Çünkü bu duyguların, Türk ulusu için vazgeçilmez bir anlamı ve önemi vardır. Şanlı tarihimiz milletimizin kahramanlıkları ile doludur. Bunlardan biri de Çanakkale Zaferidir. Türk insanı kendine yakışan zaferi, burada da elde etmeyi bilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün etrafında kenetlenerek, onun rehberliğine inanarak bağımsızlığına göz dikenleri vatanından kovmuştur. Çanakkale Zaferi ile birlikte, Şehitler Günü olarak da kutladığımız bu anlamlı zafer gününde, kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla hatırlıyoruz. Aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki; temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Gençliği ve tüm Türk ulusu tarafından en kutsal emanet olarak müdafaa ve muhafaza edilecektir. Çünkü; Vatan dediğimiz bu toprak, diyeti ağır ödenmiş bir topraktır. Atalarımız üzerlerine düşeni kat kat fazlası ile yerine getirmişlerdir. Lakin vazife onlar için bitmiş bizim için başlamıştır. Bulunduğumuz coğrafyada tarihin en kanlı savaşları, en karmaşık siyasi oyunları cereyan etmektedir. Etrafımızda her gün yeni bir olay meydana geliyor. Böyle olmasına rağmen milletimiz ülkesini bir istikrar ve güven ortamı haline getirmeyi başarmıştır. Gazi yahut şehit olmaya hazır milyonlarca ferdiyle bu huzur sürecektir. Dün olduğu gibi bugün de, aynı inançla, aziz vatanımızın birliği ve bölünmezliğine ve ulusal değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye hazırız.

“DÜNYAYA VE MAZLUM MİLLETLERE HAK VE ADALETİ DAĞITACAĞIZ İNŞALLAH”

Ecdadımıza ve şehitlerimize olan sorumluluğumuz gereği Allah’ın izniyle 84 milyon insanımızla birlikte Cennet Anadolu topraklarında milli birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi kararlı bir şekilde tesis edip 2023 güçlü ve büyük Türkiye hedefler doğrultuda dünyanın ilk 10 gelişmiş ülkesi haline gelerek atalarımızın yaptığı gibi dünyaya ve mazlum milletlere hak ve adaleti dağıtacağız inşallah. Buradan tek dişi kalmış emperyalist kan emici canavarlara ve onların gayri meşru çocukları olan PKK, FETÖ/PDY (Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması), DHKPC ve DAEŞ gibi hain ve alçak terör örgütleri ve mensupları sizlere sesleniyoruz. Büyük Türk Milleti, bağımsızlığı, vatanı, devleti ve 842 yılında Karahanlı Türk Devleti döneminde Müslüman olduktan sonra ezan sesi için gözünü kırpmadan bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de hiç tereddüt etmeden seve seve şehit olmaya hazırdır. Analarımız kutsal değerlerimiz uğruna ''ya şehit ol ya da gazi ol'' düsturuyla bizleri yetiştirir. İşte bu düstur ve ruh sayesinde Necip milletimiz Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşında, yakın tarihimizin 45 yıllık sürecinde ve son olarak hain 15 Temmuz girişiminde vatanına, bayrağına, devletine ve ezanına kahpece uzanan hain ve alçak elleri kırıp çöpe atmıştır. Siz kan emici emperyalist kumpasçılar ve sizin gayri meşru çocuklarınız Misak’ı Milli sınırlarımızdan ve üstü dolu altı dolu cennet Anadolu topraklarından Müslüman Necip Büyük Türk Milletini söküp atma hayalinizi asla ve asla gerçekleştiremeyeceksiniz. Sonsuza dek Misak-ı Milli sınırlarımızda ve Anadolu toprakları üzerinde şanlı Türk Bayrağı nazlı nazlı dalgalanacak ve ezanımız hoş seda ile okunacaktır. Bu duygularla, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden büyük Türk ordusunun kahraman mensuplarını, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk Milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, ruhlarınız şad olsun diyorum.