İstanbul'da geçtiğimiz günlerde yaşanan elim bir olay sonrası, eğitim camiasında büyük bir tepki oluştu. Eyüpsultan'da bir özel lise müdürü, daha önce disiplin suçu nedeniyle okuldan atılan bir öğrenci tarafından silahla vurularak hayatını kaybetti. Bu üzücü olayın ardından, birçok eğitim sendikası 10 Mayıs Cuma günü bir günlük iş bırakma kararı aldı. Peki "yarın okul var mı" oldu.  10 Mayıs Cuma günü okullar tatil mi? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

Tarihi mirasları yüksek çözünürlükle yaşatılıyor Tarihi mirasları yüksek çözünürlükle yaşatılıyor

Öğretmenler 10 Mayıs'ta Okullara Gitmeyecek

Eğitim-Bir-Sen başta olmak üzere 10'a yakın sendika, yaşanan bu üzücü olayı protesto etmek amacıyla Cuma günü bir günlük iş bırakma eylemi yapacak. Sendikaların sosyal medya üzerinden yaptıkları açıklamalara göre, ülke genelindeki okullarda ders yapılmayacak. Bazı öğretmenlerin idari görevlerini yerine getirmek üzere okullarda hazır bulunması bekleniyor. Ancak öğrenciler için yoklama alınması veya resmi bir tatil ilan edilmesi beklenmiyor. Her okulun ve öğretmenin kendi inisiyatifiyle öğrencilere ve velilere bilgilendirme yapması bekleniyor.

Okul Müdürünün Öldürülmesi Eğitim Camiasını Derinden Sarsmıştı

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Eyüpsultan'da bulunan özel bir lisede yaşanan olayda, daha önce disiplin suçu nedeniyle okuldan atılan 17 yaşındaki Y.K., okula gelerek okul müdürü İbrahim Oktugan'ı silahla vurmuştu. Olay sonrası ağır yaralanan Oktugan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Yaşanan bu elim olay sonrası hem öğrenciler hem de öğretmenler büyük bir şok yaşamış, eğitim sendikaları ise olaya büyük tepki göstermişti.

Editör: Haber Merkezi