Çay üreticilerinin merakla beklediği 2024 yılı yaş çay alım fiyatı, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklandı. Çay sezonunun 4 Mayıs'ta başlamasının ardından gözler yaş çay fiyatlarına çevrilmişti. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, 2024 yılı yaş çay alım fiyatı kilogram başına 17 lira olarak belirlendi. Üreticilere verilecek 2 lira destekleme bedeliyle birlikte, üreticinin eline kilogram başına toplamda 19 lira geçecek. Yaş çay alım fiyatı ne kadar, kaç TL? 2024 yaş çay alım fiyatı son dakika Tarım ve Orman Bakanlığınca açıklandı!

Çay Üreticisinin Yüzü Güldü: Yaş Çay Fiyatında Önemli Artış

2023 yılında yaş çay alım fiyatı 11.30 lira olarak belirlenmişti. 2024 yılı için açıklanan 17 liralık fiyat, geçen yıla göre %50'nin üzerinde bir artışa işaret ediyor. Bu durum, çay üreticilerinin yüzünü güldürdü. Tarım ve Orman Bakanlığı, üreticileri desteklemek ve çay sektörünün sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla yaş çay fiyatlarında önemli bir artışa gitti.

Park halindeki otomobile çarpıp takla atan aracın sürücüsü yaralandı Park halindeki otomobile çarpıp takla atan aracın sürücüsü yaralandı

Açıklanan fiyatın, çay üreticilerinin maliyetlerini karşılamalarına ve daha iyi bir gelir elde etmelerine yardımcı olması bekleniyor. Çay sektörü, Türkiye'nin önemli tarım sektörlerinden biri ve bu fiyat artışı, sektörün daha da güçlenmesine katkı sağlayacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ