‘Bankör Bilo’ filmi Çerkezköy’de gerçek oldu

Yunanistan diye insan kaçakçıları tarafından Çerkezköy’de yol kenarına bırakılan 12 kaçak jandarma tarafından yakalandı.

‘Bankör Bilo’ filmi Çerkezköy’de gerçek oldu

Çerkezköy Bakış - 1980 yılında Ertem Eğilmez’in yönettiği Şener Şen ve İlyas Salman’ın oynadığı ‘Banker Bilo’ isimli film Çerkezköy’de gerçek oldu. Büyük ilgi ile izlenen filmde, uyanık ve dolandırıcı ‘Maho’ karakterini canlandıran Şener Şen, köylüsü olan ‘Bilo’ İlyas Salman ve arkadaşlarını bir kamyon kasasında kaçak olarak Almanya’ya götürmek için para karşılığı anlaşmış ve İstanbul’un bir semtine, “İşte burası Münih” diyerek bırakmıştı. Aradan geçen 38 yılın ardından filmin bir benzeri Yunanistan sınırındaki Çerkezköy’de gerçek oldu.

Yasadışı yollarla Türkiye’ye giren ve aynı şekilde Yunanistan’a geçmek isteyen 2’si

Pakistan, 10’u ise Afganistan uyruklu olduğu öğrenilen kaçaklar, para karşılığında

banner287
insan kaçakçıları tarafından sabaha karşı Yunanistan diye Çerkezköy’de yol kenarına bırakıldı. Ancak geldikleri yerin Yunanistan yerine Çerkezköy olduğunu fark eden kaçaklar kandırıldıklarını anladı.
İhbar üzerine güzergâha giden jandarma ekipleri, soğuktan üşümüş haldeki kaçakları ekip aracına aldı. Yemek ikramında bulunulan kaçaklar, yapılan işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere Tekirdağ İl Göç İdaresine gönderildi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306