Başkan Akay Halk Akademisini ziyaret etti

Çerkezköy Belediyesi tarafından 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz olarak verilen destek kursları devam ediyor. Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi'ni ziyaret eden Belediye Başkanı Vahap Akay, öğrencilerle sohbet ederek taleplerini dinledi.

Başkan Akay Halk Akademisini ziyaret etti

Çerkezköy Bakış - Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Belediyesi tarafından kurulan ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik 4 farklı branşta destek kurslarının verildiği Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi’ni ziyaret etti.

“AKADEMİMİZİ GELİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Başkan Akay, ders arasında öğrencilerle akademi bahçesinde bir araya geldi. Burada öğrencilerle bir süre sohbet eden Akay, “8. sınıf öğrencilerimize ücretsiz kurs, yayın, ulaşım ve günde bir öğün beslenme desteği sağladığımız Çerkezköy Halk Akademimizi güzelleştirmek ve geliştirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

4 FARKLI BRANŞTA DESTEK KURSLARI VERİYORUZ

Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi’nde 7 derslik, kütüphane, bir adet de ders çalışma akıl ve zeka oyunları alanı olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Takviye ve destek kursları, branşında uzman öğretmenlerimiz tarafından veriliyor. Halk Akademimizde kentimizde ikamet eden öğrencilerimize yönelik Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük branşlarında destek kursları veriyoruz. Halk Akademimizde öğrencilerimiz, kültürel faaliyetler, eğitim içi konferanslar, birebir etüt ve atölye çalışmalarından da faydalanabilecekler” ifadelerini kullandı.
KAYITLAR DEVAM EDİYOR
Belediye Başkanı Vahap Akay, “Destek kursları verdiğimiz Halk Akademimizde öğrenci kapasitemizi artırıyoruz. Şu an itibari ile 113 öğrencimize hizmet veren Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi bünyesine 45 yeni 8’inci sınıf öğrencimizi daha alarak, 4 farklı branşta destek kurslarımızdan faydalanmalarını sağlayacağız. Ek kontenjan kayıtları devam ediyor. Kayıtlar 1 Aralık Çarşamba günü mesai saati bitiminde sona erecek” diye konuştu.