Facianın eşiğinden dönüldü

Çerkezköy'de sürücüsünün direksiyon hkimiyetini yitirdiği kamyon, yol kenarındaki bariyerleri aşıp bir apartmanın bahçe duvarının dibinde güçlükle durabildi. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırılırken, kamyonun kazanın meydana geldiği yerde futbol maçı yapan çocuklara ve apartmana çarpmaması olası bir facianın önüne geçti.

Facianın eşiğinden dönüldü

Çerkezköy Bakış- Kaza, Bağlık Mahallesi Adatepe Sokak üzerinde meydana geldi. Çevre yolundan Kapaklı istikametine giden H.G. yönetimindeki 34 DE 4886 plakalı kamyon, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yol kenarındaki bariyerleri aşıp EDS tabelasına çarptıktan sonra apartmanın bahçesine devrilmeye ramak kala durdu.

ÇOCUKLAR FUTBOL MAÇI YAPIYORDU

Kazayı görenler durumu hemen polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yaralı sürücü ambulansla Çerkezköy Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.
Vatandaşlar, kazanın olduğu yere çok yakın bir noktada çocukların futbol maçı yaptığını belirterek, çocukların kazaya tanık olduğunu ifade etti. Çocuklar ise çok korktuklarını aktardı. Vatandaşlar, “Kamyon bariyer ve yön tabelasına çarparak yavaşlamış. Yoksa apartmana çarpabilir, istenmeyen olaylar yaşanabilirdi.” dediler.