İşlemler yeni yılda da devam edecek

Son zamanlarda bazı basın yayın organları ile sosyal medyada, kimlik kartlarının dağıtımının 2018 yıl sonu itibarıyla sona ereceği, kimlik kartı bedelinin fahiş oranda artacağı yönünde asılsız haberlerin yer alması üzerine vatandaşlar ilçe nüfus müdürlüğünde yoğunluk oluşturdu.

İşlemler yeni yılda da devam edecek

Çerkezköy Bakış - Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, son zamanlarda bazı basın yayın organları ile sosyal medyada 2019 yılında T.C. Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi değerli kâğıt ve harç bedellerinde yüksek artışlar olacağı, nüfus cüzdanlarının 2019 yılından itibaren geçerli olmayacağı, sürücü belgelerinin yenilenmesi için sağlık kurulu raporu isteneceği ve bu nedenle belgelerin değiştirilmesi gerektiği şeklinde asılsız haberler çıktığı anlaşılmıştır. T.C. Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi değerli kâğıt ve harç bedellerinin her yıl olduğu gibi 2019 yılı içerisinde de yeniden değerleme oranında artış yapılarak güncelleneceği, halen kullanılmakta olan Nüfus cüzdanlarının T.C. kimlik kartı alıncaya kadar geçerli olduğu, sürücü belgeleri için mevcut uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan yenileme işlemlerine devam edileceği, vatandaşlarımızın asılsız haberlere itibar etmemeleri kamuoyuna duyurulur. “ifadelerine yer verildi.

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDE YOĞUNLUK

Çıkan asılsız haberlerinde etkisi ile Çerkezköy İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde yoğunluk yaşanıyor. Kısıtlı personel ile 157 bin nüfuslu Çerkezköy’ün tamamına hizmet veren Nüfus Müdürlüğü, vatandaşların mağdur olmaması ise ekstra çalışıyor.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri tarafından 14 Mart 2016 tarihinde başlayan yeni kimlik kartı işlemleri yeni yılda da sürecek. Birçok vatandaş tarafından merak edilen eski kimlik kartlarını yeni kimlik kartlarına çevirme işlemi yeni yılda da nüfus müdürlüklerinde kaldığı yerden devam edecek.

banner287
KİMLİK KARTI FİYATLARI ENFLASYON ORANINA GÖRE ARTACAK
Vatandaşlar tarafından bir diğer merak edilen konu ise kimlik fiyatları yeni yılda ne kadar artacağı oldu. Nüfus Müdürlüğünden alınan bilgiye göre yeni kimlik kartı ücretleri yeni yılda enflasyon oranına göre artış gösterecek. Hali hazırda 18 TL olan kimlik yenileme işleminin yeni yılda 22 TL civarında olması ön görülüyor.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306