Sarıtaş adaylığını açıkladı

İş kadını Melek Yeşil Sarıtaş, 27. Dönem AK Parti Tekirdağ Milletvekilli aday adaylığı açıkladı. Sarıtaş, “Koltukları için susanlardan değil, halkı için konuşan vekillerden olmaya çalışacağız. Çünkü insan şu hayatta bir kez yaşar ve o bir kereye mahsus yaşamı da onuruna borçludur.” dedi. 

Sarıtaş adaylığını açıkladı

Çerkezköy Bakış - Lojistik, İnşaat ve Sosyal Hizmetler konusunda 3 ayrı sektörde hizmet veren bir firmanın sahibi olan Melek Yeşil Sarıtaş, Kafega’da düzenlediği basın toplantısı Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.
Tekirdağ’ın hızlı gelişen, hızla büyüyen, üretime ve ihracata katkılarıyla Türkiye’nin en ön sıralarında yer alan şehirlerden biri olduğunu belirten Sarıtaş, “Sanayisiyle, tarımıyla, geçmişiyle, tarihi dokusuyla, doğal yapısı ve kendine özel köyleriyle Tekirdağ ilimiz Türkiye’nin en hızlı gelişen, hızla büyüyen, üretime ve ihracata katkılarıyla ön sıralarda yer alan bir şehrimizdir. Bu ilin sınırlarında yaşamak, iş yapmak burada yaşlanacak olmak benim ve ailem için büyük bir şeref. Ancak Tekirdağ ve ilçeleri yukarıda saydıklarımdan daha fazlasını hak ediyor. Üretime kattığından daha fazla pay almayı bekleyen ilçelerimiz, ihracata katkı yaptığı kadar eğitimden ve sağlıktan katkı payı almayı bekleyen bölgelerimiz mevcut. Türkiye’nin en kaliteli ayçiçeği yağlarının üretildiği, en güzel tarım topraklarının sahibi olduğu Tekirdağ, bugün ki durumdan daha fazlasını hak ediyor. Ben Melek Yeşil Sarıtaş olarak, bu nedenle, yıllardır yaşadığım bu bölgeden AK Parti Milletvekili aday adaylığı başvurumu yaptım.” dedi.

“MELEK YEŞİL SARITAŞ KİMDİR?”

Melek Yeşil Sarıtaş kimdir diye soracak olursanız diye sözlerine devam eden Yeşil, “23 senedir bu bölgede yaşayan, Çerkezköy başta olmak üzere Kapaklı, Çorlu ve Tekirdağ’da Lojistik, İnşaat ve Sosyal hizmetler konusunda sektörde hizmet veren bir firmanın sahibiyim. Bölgedeki birçok sivil toplum kuruluşunda gönüllülük esasıyla görev alıp, her daim halka hizmet müessesine, kendi küçük çuvalımızla hizmet taşımaya çalıştık. Ben Çerkezköy, Kapaklı ve Çorlu da yaptığım işler nedeniyle ekibimle birlikte 2 bine yakın konuta hizmet veriyorum. Bu da ortalama 6 bin vatandaş demektir. Ben kendi şahsım olmasa dahi ekibim bu kişilerin nabızlarını gün ve gün tutuyor diyebilirim.” diye konuştu.

“TEMİZ BİR NEFES DERİN BİR SU”

Tekirdağ’ın en büyük problemlerine değinen sarıtaş, “Tekirdağ’ımızın en büyük problemlerinden biri günden güne artan hava kirliliği ve yok olan su kaynakları meselesidir. Ben Tekirdağ’ın vekil adayı olarak, ‘Temiz Bir Nefes Derin Bir Su’ projesi kapsamında artan sanayimizin, emisyon (karbon ayak izi) ve su tüketimini azaltmayı hedefliyorum. Çünkü sağlıklı büyümenin en temel dayanağı istikrardır, sürdürülebilir olmaktır. Halkımızın akşamları aldığı nefesten, sabahları camlarını açmaktan korkar hale gelmişler. Bu meselenin çözümü elbette ki iktidar partimizin, Tekirdağ vekilleri aracılığıyla olacaktır.” dedi.

banner287
“TEKİRDAĞ’I TARİHE GEÇİRECEK PROJELER HEDEFLİYORUZ”

Tekirdağ’ın doğal ve kültürel miraslarına değinen Yeşil, “Tekirdağ’ımız güzel kültürel ve doğal miraslara sahip bir ilimiz iken turizm namına geçmişinde hiçbir ciddi projeye imza atılmamıştır ve turizm konusunda en geri sıralara kalmaktadır. Hiçbir il, bölge Türkiye de kendiliğinden turizm kenti olmamıştır. Türkiye’de ki her turizm kentinin arkasında bir tarih, bir proje ve bir ekip yatmaktadır. Ekibimiz ile birlikte ikinci önceliğimiz hem de yöre halkına hem de esnafına büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz, Tekirdağ’ı turizm ile ön plana çıkaracak projeler oluşturmaktır. Bu hususta, ekibimiz Turizm Bakanlığı BM ve AB gibi kuruluşlarla sıkı temasta bulunarak, Tekirdağ’ı bu noktada tarihe geçirecek projeler yapmayı hedeflemekteyiz.” diye konuştu.

“YEREL YÖNETİMLERİMİZ MAALESEF BU KONUDA YETERSİZ KALIYOR” 

Araştırılması ve tartışılması gereken konuların başında Tekirdağ’ın tarım arazilerinin geldiğini belirten Sarıtaş, “Tekirdağ Türkiye’nin en verimli topraklarına sahipken ne oldu da bugün tarımda istenilen düzeyde değil? Araştırılması ve tartışılması gereken konuların başında geliyor. Neden köylerimiz boşalıyor, tarlalarımız neden ekilmiyor da kiraya veriliyor? Hata ve noksanlık kimde olursa olsun, problemleri Ankara’ya taşıyacak olan vekillerdir. Köylüyü oturup dinlemek gerekiyor, aynı tastan çorba içen bilir köylümün halini, yerel yönetimlerimiz maalesef bu konuda yetersiz kalıyor. Bir senedir Tekirdağ ve köylerini bazen ekibimle bazen ailemle geziyorum. Köylülerin geneli teşviklerin bölge bazlı değişiminden rahatsız, bizler bunları paylaşmaz isek Ankara bu konuları nerden bilecek.” ifadelerini kullandı.

“OYLARINI DEĞİŞİMDEN DÖNÜŞÜMDEN YANA KULLANACAKLAR”

Zamanın kısıtlı olduğunu vurgulayan Sarıtaş, “Konuşulacak birçok konu var. Ancak zamanımız kısıtlı. Önümüzdeki seçimin başta ülkemize, sonra bölgemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Tekirdağ halkı seçime hazır, oylarını değişimden ve dönüşümden yana kullanacaklar. Tekirdağ’a hak ettiği değeri, Tekirdağ’a ve bizlere inanan kimselerle vermek için bu seçimlerde aday adayı olduk. Seçime ve siyasete sözel olarak bakmayan, proje bazlı yaklaşan, realist belli standartlarla yol alan bir hemşerinizim. Tüm Tekirdağlı hemşerilerimizden desteklerini ve dualarını bekliyorum.” diyerek sözlerine son verdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2018, 16:02

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510