Şemsiyeleri hazırlayın!

Çerkezköy’de sıcak hava nedeniyle parklar boş kalırken, yarından itibaren ise serin ve yağışlı hava etkili olacak. Bayram haftası boyunca yurdumuzun özellikle kuzey kesimlerinde etkili olan sıcak ve yağışlı havanın, bu hafta boyunca etki alanını genişletmesi ve yurdun büyük bölümünde yer yer kuvvetli yağışlar meydana getirmesi bekleniyor. Çerkezköy ve Kapaklı’da da yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Şemsiyeleri hazırlayın!

Çerkezköy Bakış - Hafta boyunca Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz ile Doğu Anadolu bölgesinin kuzeyinde görülecek olan yağışların, özellikle Marmara’nın doğusu, İç Ege ve İç Anadolu ile Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı ve hayatı olumsuz etkileyebileceği (gök gürültülü sağanak yağış, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, ani sel, su baskını) tahmin ediliyor.
Hava sıcaklıklarının biraz azalarak hafta ortasından itibaren ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlar ve yerel dolu tahminleri için kısa süreli tahminler ve uyarılarının takip edilmesinin önem arz ettiğini duyurdu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Çerkezköy ve Kapaklı’da hafta boşunca en düşükt sıcaklığın 16, en yüksek sıcaklığın ise 32 derece olması bekleniyor. İki ilçede, pazartesi günü çok bulutlu, Salı ve Çarşamba günü gök gürültülü sağanak yağışlı, perşembe günü çok bulutlu cuma günü ise yine gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2019, 17:40

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510