İşçiler eylemlere başladı

Türk Metal Sendikası (TSM) ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) başlayan Toplu İş Sözleşmesi müzakerelerinin sonuç çıkmayınca,TMS Çerkezköy Şubesi üyeleri vardiya giriş ve çıkışlarında eylemlere başladı.

İşçiler eylemlere başladı

Çerkezköy Bakış - Türk Metal Sendikası ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) arasında 7 Ekim tarihinde başlayan MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi müzakerelerinin tıkanması ve 4 Aralık tarihindeki son toplantıda uyuşmazlık tutanağının tutulmasının ardından, MESS’e karşı eylem süreci 11 Aralık 2019 tarihi itibariyle tüm işyerlerinde başladı. Türk Metal Sendikası Başkanlar Kurulu’nun 7 Aralık tarihinde yaptığı toplantıda alınan kararlar doğrultusunda gerçekleştirilen ilk eylem, MESS’e bağlı tüm işyerlerinde vardiya giriş ve çıkışlarında ıslık ve alkış sesleri eşliğinde gerçekleştirildi. Çalıştıkları atölyelere alkış ve ıslık sesleri ile giren TMS üyeleri, MESS’i protesto etti. 
TMS Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak,  “MESS’e bağlı tüm işyerlerinde başlattığımız eylem sürecini, sonuç alınıncaya kadar devam ettirme kararlılığındayız.”dedi.