İzciler 23 Nisan'ı doğada karşıladı

Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü İzcileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı doğa yürüyüşü yaparak ve tabiatın eşsiz güzellikleri altında çeşitli yarışmalar ve eğlenceler düzenleyerek geçirdi.

İzciler 23 Nisan'ı doğada karşıladı

Çerkezköy Bakış- Türkiye İzcilik Federasyonu bünyesinde yer alan Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor İzci Kulübü izcileri  ‘23 Nisan Egemenlik ve Doğa Yürüyüşü’ aktivitesi gerçekleştirdi. Saray’ın Güngörmez Mahallesi’nden 23 Nisan saat 10.00’da ’23 Nisan Egemenlik ve Doğa Yürüyüşü’ aktivitesine başlayan izciler 7 kilometrelik parkuru 3 saatte tamamlayarak Laladere Kamp Alanı’na ulaştı.

KAMP ATEŞİ YAKILDI

Laladere Kamp Alanı’nda ateşlerini yakan, yemeklerini yiyen ve diğer ihtiyaçlarını karşılayan izciler 1 saatlik yemek molasının ardından kıyasıya rekabetin ve heyecanın yaşandığı izci parkuru oyunlarında mücadele etti.

4 OBANIN MÜCADELESİ NEFES KESTİ

İnek, Keçi, Kedi ve Aslan Obalarının kıyasıya rekabetine sahne olan izci parkurunda kızakla yürüme, lastik içi engelli koşu, labut taşıma, hololoptan geçme, halka fırlatma gibi oyunlar oynayan izciler hem eğlendiler, hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını gönüllerince kutladılar.