Kitaplarını Kapaklı için imzaladı

Tarihçi yazar Enes Demir Kapaklı İlçe Halk Kütüphanesi ziyaret ederek, kitaplarını imzaladı. Aslen Tekirdağlı olan tarihçi yazar Enes Demir son yıllarda çıkardığı yakın çağ tarihi ve güncel askeri operasyon bölgelerinin tarihteki kimliklerine yönelik çalışmalarıyla dikkat çekiyor. 

çerkezköy bakış
Kitaplarını Kapaklı için imzaladı

Çerkezköy Bakış - İçerisinde barındırdığı 5 bine yakın kitap ile Kapaklı’da öğrencilerin uğrak yeri olan ve kısa sürede 2 bin üye sayısını geçen Kapaklı İlçe Halk Kütüphanesi, son yıllarda çıkardığı kitaplar ile dikkatleri üzerine çeken tarihçi Enes Demir’i ağırladı. Kapaklı İlçe Halk Kütüphanesi için kitaplarını imzalayan Enes Demir, Kapaklı’yı sevdiğini ve fırsat buldukça kütüphaneyi ziyaret edeceğini belirtti.

banner287
ENES DEMİR KİMDİR?


Tekirdağ doğumlu olan Enes Demir, İstanbul Üniversitesi’nin Tarih, Sosyoloji ve Bilgi Belge Yönetimi bölümleri ile Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu. İstanbul Üniversitesinde Tarih branşında Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. Tarih alanında Yüksek Lisansını ise Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Türk Tarihi Anabilim dalı, Yeniçağ Tarihi Bilim dalında yapmıştır. Yine Yeniçağ Tarihi alanında Doktora derslerini tamamlamıştır. İngilizce, Arapça ve Rusça dil eğitimi alan Tarihçi Demir, halen Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğünde görev yapmaktadır. Askeri tarih, diplomasi, dış politika ve uluslararası ilişkiler gibi alanlarla ilgilenmekte olan yazar, Osmanlı Coğrafi mirası ile Osmanlı ve Türkiye idari, askeri, siyasi ve diplomasi tarihi üzerine çalışmalar gerçekleştirmektedir.
 

KİTAPLARI
 

Arşiv Kaynakları ve Salnameler Işığında El-Bab Tarihi, Kaynaklar Işığında Bir Misak-ı Mili Toprağı Menbiç ve Tarihi, Gürcistan, Azerbaycan ve Kıbrıs Fatihi Lala Mustafa Paşa, Yeni Belgeler Işığında Vazgeçilmeyen Topraklar Misak-ı Milli(Suriye), Yeni Belgeler Işığında Vazgeçilmeyen Topraklar Misak-ı Milli 2 (Musul Vilayeti), Son Büyük Savunma Çanakkale’de İslam Coğrafyasından Şehitler, El-Bab Seyahatnamesi (Bab- Biza’a-Kabasin-Çobanbey), Afrin Tarihi ve Zeytin Dalı Harekatı (Gün-Gün Vak’alar), Birinci Dünya Savaşı’nda Kanal/Sina ve Filistin/Suriye Cephesi(Şehit Olan Türk Askerleri), Muhibbi-i Sani- Şiirlerim

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306