Öğe: Mehmet Akif Ersoy hakiki bir mütefekkirdir

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Mehmet Akif Ersoy'un hakiki bir mütefekkir olduğunu söyledi. Öğe, 'Akif'in bu mirasını gelecek nesillere aktarmak, onun düşünce ve ideallerini yaşatmak en büyük vazifemizdir.'dedi.

Öğe: Mehmet Akif Ersoy hakiki bir mütefekkirdir

Çerkezköy Bakış - İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy, vefatının 81'inci yıl dönümünde anılıyor. AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe de milli şair Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 81’nci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Öğe, mesajında şu ifadelere yer verdi: Mehmet Akif Ersoy hakiki bir mütefekkirdir. Ülkemizin bekasını sürdürmenin, İslam coğrafyasındaki haksızlıkları, hukuksuzlukları, zulmü sona erdirmenin yolu, İstiklal Marşımızdaki o ruhu daima canlı tutmayı başarmaktan geçiyor. Samimi, sahici kişiliği, tertemiz ahlakı, mütevazılığı, ahde vefası ve dinine, milletine sadakati İstiklal Marşı’nda tecessüm eden Akif’in bu mirasını gelecek nesillere aktarmak, onun düşünce ve ideallerini yaşatmak en büyük vazifemizdir. Ebedi aleme irtihalinin yıl dönümünde Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u hürmet, rahmet ve minnetle yad ediyorum.