Sağır ve dilsiz kadına tecavüz iddiası

Kapaklı'da, sağır ve dilsiz olduğu öğrenilen 32 yaşındaki Y.U.'ya tecavüz ettiği iddia edilen 2 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sağır ve dilsiz kadına tecavüz iddiası

Çerkezköy Bakış- Samsun’un Bafra ilçesinde yaşayan ve geldiği Kapaklı’da daha önce tanıdığı B.K.’nın evinde kalmaya başladığını ifade eden Y.U., B.K. ve arkadaşı L.B.’nin kendisine tecavüz ettiğini iddia ederek polise şikayette bulundu. Y.U., polise, avukat eşliliğinde işaret dili uzmanının da katılımıyla ifade verdi.


TECAVÜZE UĞRADIĞI İDDİA EDİLEN Y.U.


2 hafta önce Kapaklı’ya gelen Y.U., ifadesinde kalacak yeri olmadığı için geçici olarak B.K.’nın evinde yaşadığını söylediği öğrenildi. Y.U., evde alkolde alan B.K. ve arkadaşı L.B.’nin rızası dışında birçok kez kendisiyle cinsel ilişkiye girdiğini iddia etti. Bir süre sonra ise B.K.’nın kendisini Saray’daki bir kız arkadaşının yanına bıraktıktan sonra gittiğini aktardı.

TUTUKLANDILAR

Y.U.’nun şikayeti üzerine gözaltına alınan B.K. ve L.B. iddiaları yalanladı. Polisteki ifadelerinin ardından Çerkezköy Adliyesine sevk edilen ve hakim karşısına çıkan B.K. ve L.B. “Cinsel istismar” suçundan tutuklanarak cezaevine götürüldü.