Boyacı ve Kayaalp bayrağı göndere çektirdi

Dağıstan Özerk Cumhuriyeti’nin  Kaspiysk kentinde düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda milli güreşçimiz Rıza Kayaalp ve Brezilya’da düzenlenen ‘Open Water Swimming World Championships’ dünya şampiyonasında yüzme kategorisinde 14 yaşındaki Sümeyye Boyacı şampiyon olarak milli bayrağımızı göndere çektirdi.

Boyacı ve Kayaalp bayrağı göndere çektirdi

Çerkezköy Bakış - Avrupa şampiyonlarında üst üste 9. kez final müsabakasına çıkan milli güreşçimiz Rıza Kayaalp, Rusya Federasyonu'na bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti'nde düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 130 kilo finalinde Rus Vitalii Shchur ile karşılaştı. Rus rakibini 1-0 geriye düşmesine rağmen 2-1 mağlup etmeyi başaran Kayaalp, Avrupa Şampiyonası'nda altın madalyanın sahibi oldu. Rıza Kayaalp üst üste 7, toplamda ise 8. kez Avrupa şampiyonu olarak "Asrın Güreşçisi" unvanına sahip Hamza Yerlikaya'nın rekorunu egale etti.
 

DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün 14 yaşındaki sporcusu Sümeyye Boyacı ise Brezilya’da düzenlenen ‘Open Water Swimming World Championships’ yüzme şampiyonasında dünya şampiyonu oldu. Geçen yılın aralık ayında Meksika’da düzenlenen Paralimpik Dünya Şampiyonası’nda dördüncü olan Boyacı,  Brezilya’nın Sao Paulo kentinde yapılan şampiyonada, sırt üstü yarışlarda 45.92’lik derecesiyle dünya şampiyonu oldu.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510