banner265

banner579

banner306

banner578

Yaşar Doğuspor 12 haftada 12 puan topladı

Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü sezonu ligin 5. sırasında tamamladı.

Spor 01.06.2015, 15:37 01.06.2015, 16:27 Bakış Haber Merkezi
Yaşar Doğuspor 12 haftada 12 puan topladı
Tekirdağ 2. Amatör Lig D Grubu’nda mücadele veren Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü sezonu ligin 5. sırasında tamamladı.  Lig’de 4 galibiyet ve 8 mağlubiyeti olan Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü lig boyunca beraberlik yüzü görmedi. Sezona evinde mağlubiyet ile başlayan Yaşar Doğu Spor Kulübü, son maçta da mağlubiyet aldı.

Çerkezköy Bakış - Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü sezonu ligin 5. sırasında tamamladı.
MAĞLUBİYET İLE BAŞLADILAR
Tekirdağ 2. Amatör Lig D grubu temsilcilerimizden Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü ligin açılış maçında sahasında ter döktü. Sahasında Karaağaç Köyü Spor ile karşılaşan Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü mücadeleye taraftarının desteği ile beraber iyi şekilde başladı. İlk yarının ilk bölümlerinde oyuna ağırlığını koyan Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü girdiği birkaç pozisyondan faydalanamadı. Aynı şekilde Karaağaç Köyü Spor’da rakibi karşısında pozisyon ararken, golü bulan tarafta konuk ekip oldu. Maçın ilk devresi 1-0 geride kapatan Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü mücadelenin son bölümlerinde ise kalesinde bir gol daha gördü ve sahadan 2-0 mağlup ayrıldı.
DEPLASMANDA MAĞLUP OLDU
İlk maçta sahasında Karaağaçspor’a mağlup olan temsilcimiz Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü ligin ikinci hafta mücadelesinde deplasmanda Kapaklı Kartal Spor ile karşılaştı. Rakibi karşısında mücadelenin ilk yarısında pek bir varlık gösteremeyen Kırmızı-Beyazlı ekip Kapaklı Kartal Spor’un etkili oyununa karşı koyamadı. Kapaklı ekibi mücadelenin ilk bölümlerinde bulduğu gol ile öne geçtikten sonra ilk devreyi 2-0 önde kapatmasını sağlayan golü de mücadelenin 40’ncı dakikasında buldu. Mücadelenin ikinci yarısına hızlı başlayan temsilcimiz Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü skoru 1’e indiren golü buldu. İkinci yarının orta bölümlerine daha çok ağırlığını koyan ve beraberlik için yüklenen Kırmızı-Beyazlı ekip beraberlik golünü bulamadı. Maçın son bölümlerinde kontra atağa çıkan ve 3’ncü golü bulan Kapaklı Kartal Spor sahadan galibi ayrılırken, Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü ikinci hafta sonunda da puan alamadı.
BAY GEÇTİ
Ligin 3’ncü haftasını ise BAY olarak geçen temsilcimiz Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü, lig’deki ilk puanını 4. Haftada aldı.
İLK GALİBİYETLERİNİ ALDILAR
Ligin 4’ncü haftasında sahasından ligin güçsüz ekiplerinden Güngörmezspor ile karşılaşan temsilcimiz Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü, sahasında taraftarının desteği ile mücadele atak bir oyunla başladı. İlk 45 dakikanın orta bölümlerine doğru baskını arttıran ve sağlı sollu ataklarla rakip savunmayı bunaltan Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü golü bularak 1-0 öne geçti. Golün ardından baskısını daha çok arttıran Kırmızı-Beyazlı ekip ikinci golü de gecikmeden buldu. Mücadelenin ilk yarısını 2-0 önde kapatan temsilcimiz Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü, ikinci yarıda da etkili oyununa devam etti. Maçın ikinci yarısında ise ilk yarıda olduğu gibi atak şekilde başlayan Kırmızı-Beyazlı ekip rakibi karşısında 3’ncü golü buldu. Maçın son dakikalarında önde olmanın avantajı ile oyun disiplininden kopan Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü maçın uzatma bölümünde kalesinde gol gördü.
FARK YEDİLER
Ligin ilk galibiyetini Güngörmezspor’a karşı alan Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü 5’nci haftada ise Ligin güçlü ekiplerinden Büyük Yoncalıspor ile karşılaştı. Mücadeleye tutuk başlayan ve rakibinin etkili oyununa karşı koyamayan temsilcimiz Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü rakibi karşısında 1-0 geriye düştü. Golün ardından daha çok temsilcimizin kalesine yüklenen Büyük Yoncalıspor çok  geçmeden 2’nci golü buldu. İlk yarının son bölümlerinde maçtaki farkı 3’e çıkaran golü bulan Büyük Yoncalıspor ilk yarıyı 3-0 önde kapattı. İkinci yarıda ise sahada pek varlık gösteremeyen Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü rakibi karşısında pozisyon bulmakta zorlandı. Büyük Yoncalıspor rakibinin zayıflığından skor olarak da faydalanınca sahadan 7-0 gibi farklı skorla ayrılmasını bildi.
BİR MAĞLUBİYET DAHA ALDILAR
Ligin 6’ncı haftasında ise Karaağaç Gençlikspor ile karşılaşan temsilcimiz Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü, rakibi ile kıyasıya mücadele verdi. İlk yarının ilk bölümlerinde rakibi karşısında öne geçen Kırmızı Beyazlı ekip ilerleyen bölümlerde ise kalesinde beraberlik golünü gördüler. Maçın ikinci yarısında ise Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü, rakibi karşısında 2-1 mağlup duruma düştü. Geriye düştükten sonra ataklarını daha çok sıklaştıran ve pozisyon arayan taraf Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü kalesinde gördüğü 3’ncü golün ardından oyundan düştü. Maçın son dakikalarında farkı 1’e indiren Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü’nün son dakika ataklar sonuç vermeyince bu maçtan da mağlup olarak ayrıldılar.
DOĞANSPOR’A MAĞLUP OLDULAR
Ligin ilk yarısının son maçında Çerkezköy Doğan Spor ile karşılaşan Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü bu mücadelede de mağlup oldu. Mücadelenin ilk bölümlerinde rakibinin etkili oyunu karşısında pasif savunma yapan Kırmızı-Beyazlı ekip rakibi karşısında 1-0 geriye düştü. Geriye düşen Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü, Doğanspor karşısında pek fazla direnemeyince Doğanspor 2’nci golü ilk yarının bitimine 5 dakika kala buldu. İkinci yarının başlamasıyla beraber iyice oyundan düşen Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü rakibine 2 gol şansı daha verince Doğanspor maçta skoru 4-0 taşıdı. İlerleyen bölümlerde başka gol olmayınca Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü sahadan mağlup ayrıldı.
TEK GALİBİYET ALDI
Ligin ilk yarısının sona ermesi ile beraber kötü bir grafik çizen Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü 7 karşılaşmada sadece 1 galibiyet alarak ligin ilk yarısını tamamladı.
FARKLI MAĞLUP OLDULAR
Ligin ikinci yarısının ilk maçında Karaağaç Köyü Spor ile karşılaşan temsilcimiz Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü, maçın ilk dakikalarında rakibi karşısında etkili olamayacağının sinyallerini verdi. Sahada etkili bir oyun ortaya koyan Karaağaç ekibi güzel oyununu skora da yansıtmasını bildi. 1-0 öne geçen Karaağaç ekibi mücadelenin ilerleyen dakikalarında ise skoru 4-0’a kadar taşıdı. İlk yarıyı 4-0 önde kapatan Karaağaç ekibi mücadelenin ikinci yarısında da 2 gol bularak sahadan 6-0 galip ayrıldı.Rakibi karşısında farklı skor ile mağlup olan Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü bu mücadelenden puan çıkaramadı.
İKİNCİ GALİBİYET GELDİ
Ligin 9’ncu haftasında sahasında Kapaklı Kartal Spor ile karşılaşan temsilcimiz Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü, ligin ilk yarısından rakibine 3-1 mağlup olmuştu. Mücadelenin başlama düdüğü ile beraber her iki takımda kontrollü oyun ile mücadeleyi orta alanda tuttu. Karşılıklı pozisyonların nadiren yakalandığı  karşılaşmanın ilk 45 dakikası golsüz eşitlikle sona ererken, ikinci yarıda aynı şekilde tutuk başladı. Temsilcimiz Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü mücadelenin ikinci yarısının orta bölümlerinde baskıyı arttırınca rakibi karşısında öne geçtiği golü buldu. İlerleyen bölümlerde skoru koruyan ve rakibine pozisyon vermeyen Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü sahadan 1-0 galip ayrılarak ligdeki ikinci galibiyetini aldı.
BAY GEÇTİ
Ligin 10’ncu haftasında ise temsilcimiz Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü haftayı BAY geçerek tamamladı.
GÜNGÖRMEZSPOR’A PATLADI
11’nci hafta mücadelesinde ise Güngörmezspor ile deplasmanda karşılaşan temsilcimiz Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü zayıf rakibi karşısında faklı skor elde etti. Maçın başından sonuna kadar üstün şekilde oynayan temsilcimiz mücadelenin ilk bölümlerinde geriye düştü. Geriye düştüğü karşılaşmada rakibi karşısında beraberliği yakalayan Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü 1-1’in ardından rakip kaleyi adeta abluka altına aldı. Rakibi karşısında penaltıdan 2’nci golü bulan temsilcimiz çok geçmeden 3’ncü golü de buldu. İlk yarı 3-1 temsilcimizin üstünlüğü ile kapanırken, ikinci yarıda temsilcimiz daha atak ve organize oldu. Sağlı sollu ataklarla rakibi karşısında üst üste goller bulan temsilcimiz skoru 5-1’e kadar getirdi. Beşinci golün ardından kalesinde gol gören ve farkı 3’e düşüren Güngörmezspor ise attığı golün ardından savunmasına çekildi. Rakibi karşısında üstün oyununu son dakikalarda sürdüren temsilcimiz Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü sahdan 7-2 galip ayrılarak, ligdeki 3’ncü galibiyetini aldı.
4-0 MAĞLUP OLDULAR
Ligin 12’nci haftasında lider ile karşılaşan Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü, Büyük Yoncalıspor karşısında mağlup olmaktan kurtulamadı. Rakibi karşısında çok fazla varlık gösteremeyen temsilcimiz Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü, Yoncalı’nın ilk bölümlerde bulduğu 2 gole karşılık veremedi. İlk yarısını 2-0 önde biten karşılaşmasının ikinci yarısında ise Büyük Yoncalıspor ataklarını daha çok sıklaştırdı. Rakibinin ataklarına savunması ile karşılık veremeyen Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü kalesinde 2 gol daha görerek 90 dakika sonunda sahadan 4-0 mağlup ayrıldı.
KARAAĞAÇ GENÇLİĞİ MAĞLUP ETTİ
13’ncü hafta mücadelesinde Karaağaç Gençlikspor ile karşılaşan Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü, rakibine ligin ilk yarısında mağlup olmuştu. Ligin sonuna yaklaşılmasıyla beraber her takım oyun disiplininden uzak bir oyun sergilerken, Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü bu mücadeleden galibiyet almasını bildi. Sahadan 3-1’lik skorla galip ayrılan temsilcimiz Lig’de ki 4’ncü galibiyetini aldı.
MAĞLUBİYET İLE TAMAMLADILAR
Ligin son haftasında ise Çerkezköy Doğan Spor ile karşılaşan Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü bu mücadeleden de rakibine mağlup olarak ayrıldı. İlk yarıda rakibine çok gol şansı veren Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü, kalesinde gördüğü 3 gole engel olamadı ve mağlubiyetle sezonu bitirdi.
12 PUAN TOPLADI
Lig’de oynadığı 12 karşılaşmada sadece 4 galibiyet alan ve hiç beraberliği bulunamayan Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü, rakiplerine 8 kez boyun eğdi. Rakip filelere 17 gol bırakan Kırmızı-Beyazlı ekip kalesinde ise 35 gol görerek sezonu 5. sırada tamamladı.
Kaynak: Çerkezköy Bakış
banner287
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 13 Aralık 2019
İmsak 06:47
Güneş 08:19
Öğle 13:09
İkindi 15:28
Akşam 17:49
Yatsı 19:15
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 14 30
2. Beşiktaş 14 27
3. Trabzonspor 14 26
4. Başakşehir 14 26
5. Fenerbahçe 14 25
6. Galatasaray 14 23
7. Alanyaspor 14 22
8. Göztepe 14 20
9. Malatyaspor 14 20
10. Denizlispor 14 18
11. Çaykur Rizespor 14 17
12. Gaziantep FK 14 17
13. Gençlerbirliği 14 14
14. Konyaspor 14 14
15. Kasımpaşa 14 12
16. Antalyaspor 14 12
17. Kayserispor 14 10
18. Ankaragücü 14 9
Takımlar O P
1. Hatayspor 14 30
2. Akhisar Bld.Spor 14 25
3. Erzurum BB 14 24
4. Bursaspor 14 23
5. Ümraniye 14 22
6. Keçiörengücü 14 22
7. Menemen Belediyespor 14 22
8. Fatih Karagümrük 14 20
9. Balıkesirspor 14 19
10. Giresunspor 14 19
11. Adana Demirspor 14 18
12. Altay 14 17
13. İstanbulspor 14 15
14. Altınordu 14 13
15. Osmanlıspor 14 11
16. Boluspor 14 11
17. Adanaspor 14 9
18. Eskişehirspor 14 5
Takımlar O P
1. Liverpool 16 46
2. Leicester City 16 38
3. Man City 16 32
4. Chelsea 16 29
5. M. United 16 24
6. Wolverhampton 16 24
7. Tottenham 16 23
8. Sheffield United 16 22
9. Arsenal 16 22
10. Crystal Palace 16 22
11. Newcastle 16 22
12. Brighton 16 19
13. Burnley 16 18
14. Everton 16 17
15. Bournemouth 16 16
16. West Ham 16 16
17. Aston Villa 16 15
18. Southampton 16 15
19. Norwich City 16 11
20. Watford 16 9
Takımlar O P
1. Barcelona 15 34
2. Real Madrid 15 34
3. Sevilla 16 31
4. Real Sociedad 16 27
5. Getafe 16 27
6. Athletic Bilbao 16 26
7. Atletico Madrid 16 26
8. Valencia 16 26
9. Granada 16 24
10. Osasuna 16 23
11. Real Betis 16 22
12. Levante 16 20
13. Villarreal 16 19
14. Real Valladolid 16 19
15. Deportivo Alaves 16 18
16. Eibar 16 15
17. Mallorca 16 14
18. Celta de Vigo 16 13
19. Leganés 16 9
20. Espanyol 16 9
10°
parçalı bulutlu
banner573
banner575
banner576
banner577