Türkiye'de ilk 50 okul arasına girdi

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri destekleme programı kapsamında Türkiye'de ilk 50 okul arasına Tekirdağ'dan sadece Çerkezköy Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi girdi.

Türkiye'de ilk 50 okul arasına girdi

Çerkezköy Bakış - Bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılmasını, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılmasını ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılmasını amaçlayan TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği 2018/2 çağrı döneminde desteklenmesine karar verdiği projeleri ve okulları açıkladı.

TEKİRDAĞ VE ÇERKEZKÖY’ÜN GURURU OLDULAR

Bu kapsamda, Tekirdağ’dan sadece Çerkezköy Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TÜBİTAK tarafından desteklendi.  Tekirdağ’ın tek, Türkiye’de ise 50 okul arasına giren Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TÜBİTAK tarafından 120 bin TL’lik destek alacak. Nisan ve Mayıs ayında Çerkezköy Meydanında yapılacak olan Bilim Şenliği’nde yapılacak 20’yi aşkın projeyi sergileyecek olan Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu kapsamda Tekirdağ’ı ve Çerkezköy’ü Türkiye genelinde temsil etmiş olacak.