Ücretsiz Tercih Danışmanlık Hizmeti verildi

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Namık Kemal Üniversitesi işbirliğinde ücretsiz olarak Tercih Danışmanlık Hizmeti verdi.

Ücretsiz Tercih Danışmanlık Hizmeti verildi

Çerkezköy Bakış - Tekira AVM önünde kurulan stantta onlarca öğrencinin tercih konusundaki soruları uzman eğitmenler tarafından yanıtlanırken, okumak istedikleri bölümler ve aldıkları puanlar doğrultusunda bilgilendirilmelerde bulunuldu.

“ONLARCA GENCİMİZİN VE AİLELERİNİN AKLINDAKİ SORU İŞARETLERİNİ GİDERDİK”

Konuyla ile ilgili açıklama yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; “Geleceğimizin teminatı gençlerimizin yüksek öğrenim tercihlerini en doğru biçimde gerçekleştirmelerine yardımcı olmak adına belediyemiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Namık Kemal Üniversitesi işbirliğinde sunulan “Üniversite Tercih Danışmanlık Hizmeti” iki gün boyunca TEKİRA AVM önünde kurulan stantta hizmet verdi. Üniversite öğrencisi adayları, uzman hocalarımızdan 09:00-17:00 saatleri arasında danışmanlık desteği aldı.  Oldukça verimli bir çalışma oldu ve onlarca gencimizin ve ailelerinin aklındaki soru işaretlerini giderdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm kardeşlerimize başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

YAPILAN ÇALIŞMA VATANDAŞLARIN TAKDİRİNİ KAZANDI

Öğrenciler ve öğrenci yakınlarının yoğun ilgi gösterdiği stantta ayrıca Namık Kemal Üniversitesi’nin tanıtımı da yapılırken şehrin 3 değerli kurumu tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilen faaliyet vatandaşların takdirini kazandı.