Yeni binada ilk mesai başladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu TESKİ, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın katılımı ile yeni hizmet binasında ilk mesaisine başladı. 

Yeni binada ilk mesai başladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yeni hizmet binasında personelle bir araya geldi.

RESMİ AÇILIŞ AĞUSTOS’TA

Albayrak, burada yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ’nin büyük bir aile olduğunu belirterek, “Kurulduğumuz 2014 yılından bu yana tüm personellerimiz ile Tekirdağ için tüm hızımızla çalışıyoruz. Tekirdağ’ın vizyonları arasında bulunan birçok alanda diğer büyükşehir belediyelerine örnek olacak projeler hayat geçirdik. Şimdi hepimiz için yeni bir dönem başlıyor. Ağustos ayında resmi açılışımızı yapacağımız Yeni Hizmet Binamızda ilk mesai günümüzde vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlamış bulunuyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bu bina ile kurumsallaşmamızı tamamladık. Tüm Tekirdağ halkına hayırlı olsun” dedi. 

Başkan Kadir Albayrak konuşmasının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ daire başkanları, birim amirleri ve personelleri ile büyük aile fotoğrafı çektirdi. 

HİZMET BİNASI 89 BİN 449 METREKARE TOPLAM ALANA SAHİP

67 bin 210 metrekare alana inşa edilen ve 12 bin 420 metrekare oturum alanı bulunan hizmet binası, 2 bodrum kat, zemin kat, 2 baza kat ve 6 ofis katından oluşuyor. Bina içerisinde ise; Büyükşehir Belediyesi hizmet birimleri ve çalışma ofisleri, konferans salonu, çok amaçlı salon, sergi salonu, meclis salonu, encümen salonu, kreş ve otopark bulunuyor.  17 bin 841 metrekare oturum alanına sahip olan meydan altı otoparkı ise; 943 adet araç kapasitesine sahip olup yer altında 2 kattan oluşuyor. Bina içerisinde 3 adet yemek salonu, 3 adet kafe, basın kulübü, bankamatik alanı ve otopark yönetim hizmet birimleri yer alıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası ana bina ve meydan altı otoparkının yanı sıra çeşitli etkinliklerin gerçekleştirilebileceği bir meydana da sahip olacak. 13 bin 462 metrekare inşaat alanında oluşan meydanda seyir terası, etkinlik meydanı, yansıma havuzları, kent koridoru, anıt alanı ve peyzaj alanı bulunuyor.
Sosyal Belediyecilik anlayışının bir gereği olarak Tekirdağ'a birçok yeşil alan kazandıran Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Yeni Hizmet Binası çevre düzenlemesine de gereken önemi gösteriyor. 55 bin metrekare alana sahip olan çevre düzenlemesi içinde bulunan 3 adet kafe binası, bisiklet yolu, piknik alanı, yansıma havuzu, yürüyüş yolu ve peyzaj alanları ile şehrin yeni kent parkı işlevini üstlenecek. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası açılış töreni 19 Ağustos Cuma günü saat 15.00’te gerçekleştirilecek. 
 

Yeni binada ilk mesai başladı
Yeni binada ilk mesai başladı
Çerkezköy Bakış Gazetesi
Yorumlar 5
Nihat 23 Temmuz 2022 16:32

Su faturasının neden 385 TL geldiği anlaşıldı adamlarlara konfor lazımmış

Ahmet 23 Temmuz 2022 15:46

Vatandaşa Türkiye'nin en pahalı suyunu satıyorsunuz ne gerek var bu kadar masrafa ama olsun nasıl olsa su faturalarından geçiriyorsunuz millete hakkım helal değildir biran önce kurtulmak dileklerimle

Turgay çelik 23 Temmuz 2022 12:31

Süper gerçekten resminin hizmetlerine karşılık yapılan yer su faturalarinda hizmet bedeli altında toplanan ve kendinize rahat klimalı sosyal alanı bol bina yapmaya devam edin ama Çerkezköy Kızılpınar bahar caddesi evlere su gelmesin 3senedir mutahit hidrofor pompası koymamış ne güzel cevap 3ay sonra yapılacak diye diye 3sene geçti ben yüzümü yıkamadan gözlerim capakli capakli dışarı çikayim bari kahveye bina sakinleri olarak toplanalım da hidrofor pompası alalım 30bine denk geliyor vs vs vs birde kendiniz alın yaptırın diyorsunuz eee faturalarda toplanan hiznet bedeli ney ama pardon doğru size hizmet yeni odalarinizda güle güle oturun klimalı çay kahve servisleri felan güzel olmuş bina çok guzel

Nurullah 23 Temmuz 2022 09:59

Bu kadar büyük bina yapacağınıza vatandaşa ucuz su satın,bu kadar pahalı su mu olur.

Sebahattin 22 Temmuz 2022 23:39

Hayırlı olsun yeni binanız peyzaj ve yürüyüş yolları projeleri yapacağınıza Deprem analizleri ve kentsel dönüşüm konusunda eğitimli gençlerimizi sakın kadronuza yer vermeyin.