Yetkililerden açıklama bekleniyor

Çerkezköy ve Kapaklı'da 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı 6 Eylül itibariyle açılıyor. Ancak veliler tedirgin. Koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçedeki okullarda nasıl önlemler alındı? Bunlarla ilgili veliler, yetkililerden açıklama bekliyor.

Yetkililerden açıklama bekleniyor

Çerkezköy Bakış- Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 1,5 yıldır yani 3 dönemdir öğrenciler okullarından uzakta. Zaman zaman belirli gün ve saatlerde yüz yüze eğitim yapılsa da, bu 1,5 yıllık süreç uzaktan eğitimle devam etti.
Alınan karar ile 6 Eylül itibariyle tüm kademelerde 5 gün boyunca yüz yüze eğitim yapılacak. Pandemi kapsamında eğitim ve öğretime olağanüstü bir durum olmadığı sürece ara verilmeyecek. 1. dönem ara tatili 15-19 Kasım’da, yarıyıl tatili ise 24 Ocak-4 Şubat arasında yapılacak. 2. dönem ara tatili 11-15 Nisan’da, karneler 17 Haziran 2022’de dağıtılacak.
Ülke genelinde vaka sayılarındaki artış devam ederken, Çerkezköy ve Kapaklı’da yaşayan veliler, okullarda alınan pandemi tedbirlerini merak ediyor. Vatandaşlar, bu konuda ilgili kurumların acil olarak velileri bilgilendirmesini talep etti.