banner265

banner579

banner571

banner578

Ertem: Mustafa Ordu kuyumcu mu?

Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem düzenlediği basın toplantısında kamuoyunda kuyumcu davası olarak bilinen davaya belediye olarak müdahil olduklarını açıkladı. Davanın tutuksuz sanıklarından Eren İşcan’ın el yazısıyla verdiği ifadeye ulaştıklarını söyleyen Başkan Ertem, “Eren İşcan’ın ifadelerine göre kamulaştırma beledini yüksek göstermek için bilirkişiye 58 bin TL, hakkımda karalama ve iftira amaçlı açıklamalar için Mustafa Ordu’ya 65 bin TL, altın ayar ölçme suyu ile mihenk taşı ayrıca peyderpey 350 bin TL ödeme yapıldığını iddia ediyor.’ Diyerek “Mustafa Ordu bizim bilmediğimiz bir yerde kuyumculuk mu yapıyor? Kuyumcu malzemelerinin tedarikçisi midir?’’ diye sordu.

Çerkezköy 12.12.2012, 09:17 24.11.2014, 17:37
Ertem: Mustafa Ordu kuyumcu mu?
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Belediyesi kuyumcu davası olarak bilinen davaya mühadil oldu.
“DAVAYA MÜDAHİL OLDUK’’
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, dün saat 15.00’da makamında düzenlediği basın toplantısıyla kuyumcu davasına müdahil olduklarını açıkladı. Dava hakkında yerel gazetelerde çıkan haberlere değinerek sözlerine başlayan Ali Ertem, “Gazetelerde Çerkezköy Belediyesi ile şahsımı ilgilendiren iddialar üzerine müdahil olma kararı aldık.
EREN İŞCAN’IN İFADESİNİ OKUDU
Davanın tutuksuz sanıklarından Eren İşcan’ın kendi el yazısıyla mahkemeye sunduğu ifadesini okuyan Başkan Ertem, “Ek ifadede Altıntaş Kuyumculuk’un sahibi İsmail Altıntaş’ın Atatürk Caddesi üzerinde bulunan arsasına iş yeri yaptırmak istediğini, ancak buradaki iş yerinin yan çıkma dükkanına belediyemizin izin vermemesinden dolayı Ali Ertem’e karşı karalayıcı ve iftira amaçlı açıklamalar yapması karşılığında şirket kasasından Mustafa Ordu’ya 65 bin TL ödeme yapıldığı iddiaları yer alıyor.  Ayrıca, başka bir arsaya ilişkin de bilirkişilere kamulaştırma bedelini yüksek göstermesi karşılığında İsmail Altıntaş’ın para verdiği haberleri yer aldı. Biz de belediye olarak bunların üzerinde araştırma- incelemesini yaptık.’’şeklinde konuştu.
“ERTEM’İ KARALAMAK İÇİN ÇALIŞTI’’
Başkan Ertem, Eren İşcan’ın ifadelerini incelediklerinde çıkan haberlerin paralelinde yer alan söylemlerin bulunduğunu ifade ederek “Eren İşcan ifadesinde ‘İsmail Altıntaş Atatürk Caddesi üzerinde bulunan  arsasında iş yeri yaptırmak istemiş olup, belediyenin çıkma dükkana izin vermemesinden dolayı mahkemelik olmuştur’ sözleri yer alıyor.  Olay doğru, çünkü biz, sokak cepheli olduğu dükkana izin vermedik. Ancak bu arsa ile ilgili davalık olmadık. Eren İşcan ifadesinde ‘bunlardan dolayı görüştüğü ve çok samimi olduğu Mustafa Ordu’ya basın yoluyla Belediye Başkanı Ali Ertem’e karalayıcı ve iftira atmak amaçlı haberler yapması ve açıklamaları için şirket kasasından 65 bin TL ödeme yapılmıştır.’ Diyor.  Mustafa Ordu da bu samimiyetini İsmail Altıntaş hakkında ’27 senelik dostum’ diyerek de doğruluyor. Çok sık görüştüklerini de tüm kamuoyu biliyor.’’ İfadelerini kullandı.“İNCELEME BAŞLATTIK’’
Ertem şöyle devam etti: “Eren İşcan’ın ayrıca yine bahsedilen arsanın hemen köşesinde başka bir arsa ile bir ifadesi daha var. Bu konu hakkında da Eren İşcan ‘Atatürk Caddesi’nde bulunan diğer davalık olan arsanın kamulaştırılmasının yapılması için mahkeme tarafından istenen bilirkişi heyetine şirket kasasından 58 bin TL ödeme yapılmıştır ve bu ödeme karşılığında bilirkişi arsanın değerini gerçek değerinden çok daha fazla yüksek göstermiştir. Yine burada işyerinde kullandığımız altın ayar ölçme suları ve mihenk taşı Mustafa Ordu’ya verilmiştir. Bu olaydan sonra da Ordu’ya şirket kasasından peyderpey olmak üzere 350 bin TL ödeme yapılmıştır.’ Diyor. Ki bunlar benim önceki dönemdeki başkanlığım sırasında olan olaylardır.’’
“KAMULAŞTIRMADA MUHATABIM ORDU DEĞİL, ALTINTAŞ’TIR’’
Gazetelere çıkan haberlere bakıldığında Mustafa Ordu’nun konu hakkında en az 2-3 demeci olduğunun görüleceğini kaydeden Başkan Ertem, “Hem basında hem de Ordu’nun sohbet için gittiği ortamlarda bu karalamalar var. O ifadeler bizlerle alakalı, ama bu ifadelerin bir bedel karşılığında ve şahsıma yönelik karalamaya gidilerek yapılması beni ilgilendiriyor. Ayrıca kamulaştırma yapılacak olan yerin tespiti ile ilgili buradaki muhatabım Mustafa Ordu değil, İsmail Altıntaş’tır. Kamulaştırma için fiyatı yüksek göstermek amacıyla bilirkişilere 58 bin TL para verilmiş olması belediyeyi ilgilendiriyor. Çünkü kamulaştırma bedeli belediye kasasından çıkacak olan kamu parasıdır. 58 bin TL para verilme iddiası haksız bir şekilde birilerine verdirmek adına yapılan icraattır. Bilirkişi ortalama 180 metrekare olan bu yer için 2010 yılında 899 bin 300 TL, 2011 yılında ise 1 milyon 124 bin TL kamulaştırma bedeli çıkardı. Ayrıca Mustafa Ordu’nun İsmail Altıntaş’tan 350 bin TL aldığı iddiası ve bunu da altın ayar ölçme suyu ile mihenk taşı karşılığında yapmış olması ilginçtir. İnsanların birileri ile dost olmasını anlarım, buna bir şey demem. Yaptığımız tespitlerin ardından Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na hem gazetede çıkan haberleri hem Eren İşcan’ın ifadelerini hem de kendi yorumlarımızı katarak bir kamu davası açılması yönünde talepte bulunduk. Bunların incelenmesi ve doğruların ortaya çıkması gerekiyor. “ şeklinde konuştu.
“GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞIYOR’’
Konunun gündeme gelmesinin ardından Mustafa Ordu’nun şahsını ve belediyi hedef alan açıklamalarda bulunduğunu söyleyen Ali Ertem şöyle devam etti: “Mustafa Ordu’nun gündemi değiştirmek maksatlı, bir çabanın içinde olduğunu anlayabiliyoruz. Gazetede çıkan bu haberlerden sonra kendisinin Eren İşcan’a yönelik suçlamalarda bulunduğunu, hatta İşcan’ın babasını da olayın içine kattığını okuduk. Kendilerine bu olayın kapatılması karşılığında daire teklif edilmiş ve Mustafa Ordu da aracılık yaparak İsmail Altıntaş ile görüşmüş. İsmail Altıntaş’ın teklifi kabul etmediğini kendisi açıklamıştır. Böylesi bir davalık konuda, Ordu’nun yine işin içerisinde Altıntaş’la aracılık etmek maksadıyla yine bedelli bir işe girmesini insanların kafasına soru işareti kazıyarak soruyorum. Neden başkaları aracı olmuyor da Mustafa Ordu bu konularda akçeli işlerde aracı oluyor? Bunu anlamak mümkün değil. Eren İşcan’ın ifadelerine göre Mustafa Ordu bizim bilmediğimiz bir yerde kuyumculuk mu yapıyor? Kuyumcu malzemeleri tedarikçisi midir ki, altın ayar suları ve mihenk taşıyla ilgili İsmail Altıntaş’la bir alışveriş içerisinde giriyor. Bu işlemler karşısında da kendisine iddiada edildiği gibi 350 bin TL para veriliyor? Bütün bu soru işaretlerini kamuoyunun vicdanına soruyorum.’’
“HAKKIMDA EN AZ 400 DEMEÇ VERDİ’’
Ertem, Mustafa Ordu’nun sıklıkla kendisi hakkında basına demeç verdiğine vurgu yaparak, “Çerkezköy halkı da takdir eder ki Ali Ertem’in belediye başkanlığı dönemine başladığı günden itibaren en az 400 kez hakkımda demeç vermiştir. Bir ilçe başkanı sorumluluğu altındaki tüm alanlarda kamuoyunu bilgilendirmek ve yanlış bir şeyler varsa onlarla ilgili bir şeyler söylemek hakkına sahiptir. En az 400 kez Ali Ertem hakkında haber yapılırken, diğer 4 belediye başkanından bazıları hakkında hiç haber yoktur. Bunları gündeme taşımamış olması kendisinin bir Ertem düşmanlığı ile ancak ifade edilebilir. Eğer iddialar doğruysa Ali Ertem’i karalayarak menfaat edinme gayesini güttüğünü görüyoruz. Bundan sonraki süreçte kendini aklama Ordu’ya düşer. 2 günde bir Ali Ertem’i kötüleyerek gündemi ört bas etmesini onun açısından anlıyorum, ama bu kamuoyu buna inanmıyor.’’ Değerlendirmesinde bulundu.
“MÜDAHALE EDİLMEMİŞ BİLİRKİŞİLERLE GELSİNLER’’
İsmail Altıntaş’ın Uğur Dershanesi önünde bulunan arazisinin yeşil alan olduğunu ifade eden Başkan Ertem, “İsmail Altıntaş’ın arazisinin kenarına bordür koyarak diğer kamu alanı olan araziye Şehitler Parkı yaptık. İsmail Altıntaş ile kendi arazisi üzerinde işlem yaptığımız gerekçisi ile davalık olduk. Bilirkişilere verildiği iddia edilen 58 bin TL ile de arsaya gerçek değerinden çok fazla paha biçildi. Oranın değeri en fazla 300-400 bin TL’dir. Nitekim davayı da belediyemiz kazandı. Ayrıca, İsmail Altıntaş’a arsa üzerine dükkan yapılması için izin verilemez, çünkü orası yeşil alandır  Ben orayı kamulaştırıp kavşak yapmayı isterdim. Atatürk Caddesi ile Fatih Caddesi’nin kesiştiği o noktaya kavşak yapılsa trafik rahatlar. Çünkü, Öztrak Caddesi’nden Atatürk Caddesi’ne ya da Fatih Caddesi’ne geçmek isteyen vatandaşlar özel Çerkezköy Hastanesi ya da Altı Yol Kavşağı’ndan dolaşmak zorunda kalıyorlar. Buradan da kendilerine sesleniyorum. Bilirkişlerle gelsinler, arsanın gerçek değeri neyse verelim. Ama müdahalede bulunulmamış kişilerle gelsinler, fiyatı belirlensin arsayı kamulaştıralım.’’ Diye konuştu.
Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (2)
esnaf 8 yıl önce
o cadde üzerinde dükkan kiraları 3000 liradan başlıyor. 300.000 liraya bu dükkanı satın almak mümkün değilken arsaya o fiyatı vermek zaten mantıksız. birde heryere kavşak yapıyorsunuz allah o arsayı sizin elinize düşürmesin, vatandaş çerkezköy hastanesi önünden dolaşıyorsa sebebi 1 sene önce oraya yaptığınız hastaneye özel kavşaktır.
İsmail Y. 8 yıl önce
ordu kuyumcumudur değilmidir bilmem ama sizde bilirkişi, hakim veya savcı değilsiniz. hırsızlıktan gözaltına alınmış ve suçsuzluğunu ispatlayamamış davası halen devam eden bir insanın lafıyla yargıda bulunmanın ayıp ve herşeyden öte günah olduğnu bilecek yaştasınız. bu lafları etmeden önce mustafa ordunun bu konudaki açıklamalarınıda okusaydınız keşke. mustafa orduyu küçük düşürmeye çabalıyorsunuz ama başarılı olamıyorsunuz,çünkü çamur içindeki kırık dökük sokaklarda dolaşan vatandaşlar sizi inandırıcı bulmuyor.asfalt döktürdüğünüz sokakları 2 hafta sonra iş makineleri ile kırdırdığınızı görüyor bu vatandaşlar.
Namaz Vakti 24 Kasım 2020
İmsak 06:31
Güneş 08:01
Öğle 13:02
İkindi 15:30
Akşam 17:52
Yatsı 19:17
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 8 20
2. Fenerbahçe 9 20
3. Galatasaray 9 17
4. Gaziantep FK 9 14
5. Karagümrük 9 13
6. Başakşehir 9 13
7. Beşiktaş 8 13
8. Konyaspor 8 12
9. Rizespor 8 12
10. Kasımpaşa 9 12
11. Hatayspor 7 12
12. Göztepe 8 11
13. Malatyaspor 8 11
14. Sivasspor 8 9
15. Trabzonspor 9 9
16. Antalyaspor 9 9
17. Erzurumspor 8 8
18. Kayserispor 8 7
19. Gençlerbirliği 8 5
20. Denizlispor 8 5
21. Ankaragücü 7 2
Takımlar O P
1. Altınordu 10 20
2. Adana Demirspor 9 18
3. Ankara Keçiörengücü 10 18
4. Tuzlaspor 9 18
5. İstanbulspor 9 17
6. Samsunspor 10 17
7. Giresunspor 9 15
8. Bursaspor 10 14
9. Balıkesirspor 10 14
10. Altay 8 13
11. Akhisar Bld.Spor 10 13
12. Adanaspor 9 12
13. Ümraniye 10 10
14. Bandırmaspor 10 8
15. Boluspor 10 7
16. Menemen Belediyespor 8 6
17. Ankaraspor 9 5
18. Eskişehirspor 10 1
Takımlar O P
1. Tottenham 9 20
2. Liverpool 9 20
3. Chelsea 9 18
4. Leicester City 9 18
5. Southampton 8 16
6. Everton 9 16
7. Aston Villa 8 15
8. West Ham 9 14
9. M. United 8 13
10. Crystal Palace 9 13
11. Arsenal 9 13
12. Wolverhampton 8 13
13. Man City 8 12
14. Leeds United 9 11
15. Newcastle 9 11
16. Brighton 9 9
17. Burnley 8 5
18. Fulham 9 4
19. West Bromwich 9 3
20. Sheffield United 9 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 10 23
2. Atletico Madrid 8 20
3. Villarreal 10 19
4. Real Madrid 9 17
5. Cádiz 10 14
6. Granada 9 14
7. Sevilla 8 13
8. Valencia 10 12
9. Elche 8 12
10. Getafe 9 12
11. Real Betis 9 12
12. Barcelona 8 11
13. Osasuna 9 11
14. Deportivo Alaves 10 10
15. Eibar 10 10
16. Athletic Bilbao 8 9
17. Real Valladolid 10 9
18. Levante 9 7
19. Huesca 10 7
20. Celta de Vigo 10 7
açık
banner573
banner575
banner576
banner577