Hacı Fahri Zümbül vefatının ikinci yılında anılacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi Üstün Hizmet Ödülü Sahibi, hayırsever Hacı Fahri Zümbül vefatının 2’nci yıl dönümünde ismini taşıyan Hacı Fahri Zümbül Efendi Camii’nde okutulacak Mevlid-i Şerif ve dualarla anılacak.

Hacı Fahri Zümbül vefatının ikinci yılında anılacak
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy’ün hayırseverlerinden merhum Hacı Fahri Zümbül için vefatının ikinci yıl dönümünde Mevlid-i Şerif okutulacak.
BAŞKAN ERTEM’İ ZİYARET ETTİLER
Program öncesi Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Sayar ile Hacı Fahri Zümbül Efendi Camii İmam-Hatibi Abdullah Karacan, dün saat 15.00’da Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’i makamında ziyaret ederek, birlikte gerçekleştirilecek programla ilgili fikir alışverişinde bulundular.  Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, 9 Şubat’ta merhum Hacı Fahri Zümbül’ün vefatının ikinci yılını geride kalacağını söyleyerek “Bizler de kendisini vefat yıldönümü akşamında Mevlid-i Şerif ve dualarla anacağız. Herkesi de bu programa davet ediyoruz.’’ Dedi.
“ÖRNEK OLUŞTURDU’’
Merhum Hacı Fahri Zümbül’ün yaptığı birçok hayır işiyle örnek teşkil ettiğini söyleyen Başkan Ertem, “Yaşamında Çerkezköy’e birçok eser kazandırdı. Kendisini rahmetle anıyoruz.’’ Dedi. Hadisi Şerif’te Peygamber Efendimiz’in buyurduğu üzere 3 kişinin öldükten sonra amel defterinin kapanmadığını söyleyen Ali Ertem “Bunlardan biri geride insanların yararlanacağı eserler bırakmak ki, Hacı Fahri Zümbül amcamız bunu gerçekleştirdi. İkinci kendisi için dua edecek hayırlı evlatlar yetiştirmek, bizler manevi evlatları olarak kendisine dualarımızı göndereceğiz. Amel defteri kapanmayacak olanın bir diğeri ise kendinden faydalanılan ilim, eser bırakmaktır.’’ Diye konuştu.

banner287


“KENDİSİNİN VASİYETİYDİ’’
Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi Okul Müdürü İsmail Sayar, Hacı Fahri Zümbül’ün sağlığında  ‘öldükten sonra beni sık sık anın’ şeklinde kendilerine vasiyette bulunduğunu söyleyerek “Bizler de öğrencilerimizle birlikte kendisini dualar okuyarak anıyoruz, bundan sonra da anmaya devam edeceğiz.’’ Dedi. Hacı Fahri Zümbül Efendi Camii İmam-Hatibi Abdullah Karacan, Mevlid-i Şerif’in 9 Şubat Cumartesi günü akşam namazı ile yatsı namazı arasında okutulacağını ifade ederek “Herkesi Mevlid-İ Şerif programına davet ediyoruz. Vatandaşlarımızın ilgisiyle programı gerçekleştirmek istiyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306