Hattat Traktör’den Sudan’a 3 bin traktör

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Hattat Tarım Makineleri geçtiğimiz yıl Sudan ile yaptığı 3 bin adetlik traktör satış anlaşması çerçevesinde Sudan’a özel ürettiği traktörlerin ilk sevkiyatını tamamladı.

Hattat Traktör’den Sudan’a 3 bin traktör
ÇerkezköyBakış - Hattat Tarım Makineleri Sudan ile yaptığı 3 bin adet traktör anlaşması çerçevesinde ülkeye ilk sevkiyatı törenle gerçekleştirdi.
SUDAN’A İLK SEVKİYAT YAPILDI
Hattat Traktör, Afrika’ya özel traktör modeli geliştirerek, Afrika pazarındaki hızlı büyümesini sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl, Sudan’la 3 bin adetlik traktör satış anlaşması imzalayan Hattat Traktör, Sudan’a özel ürettiği traktörlerin ilk sevkiyatını dün Hattat Tarım Çerkezköy tesislerinde düzenlenen törenle gerçekleştirdi. Sabah 09.30’da başlayan törene Hattat Tarım Makineleri Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hattat, Hattat Tarım Makineleri Genel Müdürü Abdullah Akkuş, Hattat Tarım Çerkezköy Üretim tesisleri müdürü Tunç Doğan, Hattat Otomotiv Genel Müdürü Güneş Tuncer, Türk Metal İş Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak ile fabrika çalışanları katıldı.“HATTAT TARIM UÇUŞA GEÇECEK”
Avrupa’dan Latin Amerika’ya Asya’dan Ortadoğu’ya 5 kıtada 40’dan fazla ülkeye yaptığı ihracat ile Türkiye’nin ihracat şampiyonu olduklarını belirten İbrahim Hattat, “Hattat Holding bünyesinde 2002 yılında traktör yatırımına start veren Hattat Tarım, ihracat liderliğindeki iddiasını sürdürüyor. Hattat markası ile Tunus, Cezayir ve Senegal’den sonra Sudan ile gerçekleştirdiğimiz 3 bin adetlik traktör satışı ile Afrika pazarındaki ihracat bağlantılarımızı arttırıyoruz. Aralık ayında imzaladığımız anlaşma ile 5 ay gibi kısa bir sürede Sudan’a özel olarak tasarladığımız traktörlerin üretimini gerçekleştirdik ve 3 bin adetlik siparişin ilk sevkiyatını bugün gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Polonya’ dan sonra en büyük ihracat bağlantımızı Sudan ile yaptık. 2 sene içerinde yıllık üretimimizi 10 bin traktöre çıkartmayı planlıyoruz. Hattat Traktör önümüzdeki yıl uçacak” ifadelerini kullandı.

banner287


“KOLAY KULLANILABİLİR TRAKTÖR ÜRETİYORUZ”
Hattat Traktör’ün Afrika pazarındaki bu hızlı büyümesinin sebebini Afrikalı çiftçiler için daha basit ve kolay kullanılabilir yeni traktör modelleri geliştirmelerine bağlayan İbrahim Hattat şunları söyledi: “Sudan ile ön anlaşmamızı Aralık 2012’de yaptık, yeni traktör modelimizin ortaya çıkması ve ilk ihracatımızı gerçekleştirmemiz 5 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı. Başta Hattat 290 modelimiz olmak üzere birçok model traktörümüzü Sudan’a göndereceğiz. Türk markası olarak birçok firma dünya genelinde ciddi ihracat yapıyor ama yerli bir marka olarak bu sektörde Türkiye'de en fazla ihracatı gerçekleştiren firmayız. Sudan ile gerçekleştirdiğimiz anlaşma ile ihracat yaptığımız ülke sayısını 40’ın üzerine yükselttik. Geliştireceğimiz kullanımı olan ülkelerdeki pazarlardaki payımızı arttıracağız, Irak başta olmak üzere Afrika ve Ortadoğu’daki ülkelere daha fazla satış imkânımız olacak.”
Haber: Savaş AkyıldırımÇerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510