Raif Dinçkök Ortaokulu öğrencilerinden sergi

Raif Dinçkök Ortaokulu 5-6-7 ve 8.sınıf öğrencilerinin eserlerinin yer aldığı Resim ve Teknoloji Tasarım sergisi açıldı. Okuluna gitmek isteyen ancak 12 yaşında zorla evlendirilen bir kız çocuğunun öyküsünü anlatan sergide yaklaşık bin eser görücüye çıktı.

Raif Dinçkök Ortaokulu öğrencilerinden sergi
ÇerkezköyBakış - Raif Dinçkök Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı Resim ve Teknoloji tasarım sergisi yoğun bir katılımla açıldı.
AÇILIŞI YAPILDI
Raif Dinçkök Ortaokulu Konferans Salonu’nda dün saat 13.00’da gerçekleştirilen açılışa okul müdürleri, okul öğretmenleri ile davetliler katıldı. Raif Dinçkök Ortaokulu Müdürü Mervan Yıldız açılış törenine katılan herkese teşekkür ederek, “Öğrencilerimiz bir yıl boyunca öğretmenleri eşliğinde çalışmalarını gerçekleştirdiler. Kimi zaman da ders dışında çalışma yaparak büyük bir emek harcadılar. El emeği göz nuru eserlerini de bugün itibariyle davetlilerin beğenisine sunacaklar. Öğrencilerimize ve emeği geçen öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.KÜÇÜK BİR KIZIN HİKAYESİ ANLATILIYOR
banner287
Mervan Yıldız konuşmasını tamamlamasının ardından çalışmada katkısı olan okul öğretmenlerinden Berrin Şenyer ile birlikte serginin açılış kurdelesini birlikte kesti. 5-6-7 ve 8.sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan sergide okul öğretmenlerinden Berrin Şenyer ile Mustafa Uçar bir yıl boyunca öğrencilere yardımcı olan isimler oldu. Sergi hakkında bilgi veren Berrin Şenyer, “Sergimizin konseptinde küçük bir kızın öyküsü ile içsel dünyasını anlatılıyor. Hazırlanan tüm eserlerin hepsinin bir simgesi var. Küçük kızın yaşadığı duyguları ifade ediyor. Okuluna gitmek isteyen ancak 12 yaşında zorla evlendirilen bir kız çocuğunu yansıtan bir sergi oldu. Öğrencilerimizin hepsine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.  KUKLA GÖSTERİSİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Yaklaşık bin eserin bulunduğu sergide öğrencilerin müzik eşliğinde sergiledikleri kukla gösterisi de büyük beğeni topladı. Serginin açılış törenine katılan davetliler eserleri tek tek inceleyerek eserler karşısında hayranlıklarını gizleyemediler.
Haber: Emrah Çoğalan

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 16:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
buse çetin
buse çetin - 6 yıl Önce

canım okulum ve canım öğretmenlerim her şey için çok teşekkür ederim. iyiki varsınız sizi çok seviyorum...:)))))

sedef
sedef - 3 yıl Önce

=)

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510