Sosyal belediyecilik bu mu?

Çerkezköy Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Atatürk Caddesinde klarnet ve gitar çalarak kulakların pasını silen ve bu sayede de para kazanarak müzik eğitimlerini sürdürmeye çalışan iki sokak sanatçısı gence engel oldu. Zabıtanın baskısıyla gençler müzik enstrümanlarını toplamak zorunda kaldı.

Çerkezköy Bakış
Sosyal belediyecilik bu mu?

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de yaşayan konservatuar öğrencisi 23 yaşındaki Doğan Karakaya gitar ile, müzik tutkunu aynı yaştaki Ferdi Çek ise klarnet çalarak cep harçlıklarını çıkartmaya çalıştı. Çaldıkları müzikle kulakların pasını silen ve çevredeki kimseye bir zararı dokunmayan iki gence, sosyal ve demokrat belediyecilik ile öğünen CHP’li Çerkezköy Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü’nde görevli 2 memur, engel oldu.

banner287
Atatürk Caddesi başta olmak üzere kaldırım işgallerini görmezden gelen zabıta ekipleri, kimseye zararı bulunmayan bu gençleri, “çevreyi rahatsız ediyorsunuz” diyerek uzaklaştırdı. Vatandaşlar ise “ne istiyorsunuz çocuklardan ne güzel müzik çalıyorlar. Siz gidin kaldırımları işgal edenlerle uğraşın” diye çıkıştı. Buna ise 2 zabıta memuru saygısızca “Biz kanunları uyguluyoruz” diye karşılık verdi.
Gençler ise zabıtanın müzik çalmalarına engel olduğu için caddeden ayrılmak zorunda kaldı. Müziği çok sevdiklerini belirten Karakaya ve Çek, buradan kazandıkları para ile müzik eğitim aldıklarını, başka illerde de sokak sanatçılı yaptıklarını ve ilk kez böyle bir engel ile karşılaştıklarını söylediler.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 15:42

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş59
Vatandaş59 - 9 ay Önce

Tamamen gereksiz bir haber yapmışsınız ... zabıtanın cevabının neresi saygısızca ? Lütfen haber değeri olan haberler yapın boş kalmışsınız resmen ...

TrakyalıKral
TrakyalıKral - 9 ay Önce

Neyse ki Vahap Başkan belediye başkanı oldu da kaldırımda müzik yapanlara engel olan zabıtalara bir şeyler söylüyoruz.Bundan 6 sene önce kaldırımlar her hafta yenilendiğinden bırak müzik yapılmasını insanların yürümesini bile göremiyorduk. Doğru işler kimsenin zoruna gitmesin. Ama pardon yaşasın kaldırımcı sosyal belediyeler (!)

Şahin karadeniz
Şahin karadeniz - 9 ay Önce

Onların kimseye zararı yok zabıta önce kaldırım işkali yapan dükkanlara engel olsun veya tirafigi yanlış kullananlara

Misafir
Misafir @Şahin karadeniz - 9 ay Önce

Once belediye o sokulen agacların bedelini ve esnafın kaldırım isgali yapan bazı yerlere hayla yikmamasi yollar hiz pistine dondu eski yol ne guzeldi cift gelis gidis hic memnun degilim baskandan

..........
.......... - 9 ay Önce

Siz buna GAZETE mi diyorsunuz. AK PARTİ ÇERKEZKÖY DERGİSİ bu.

Tony59
Tony59 - 9 ay Önce

Sosyal hukuk düzeninde bazı normlar vardır ve bu normlar düzeni bozmamak adına konmuştur. Bu hukuk düzeninde kanunun vermiş olduğu yetkiyle başarılı iş yapmış zabıta arkadaşlar bunda ne gibi bir problem var onu anlamadım? Kaldırımlar yayaların yürümesi için yapılmıştır. O zaman bırakalım her eline gitar alan çıksın her seyyar satıcı çıkıp malını kaldırımda mal satsın millet boşuna kira versin insanlar yoldan yürüsün e tabi arabaları da havadan uçururuz :) Ayrıca kimse sokağın ortasında müzik dinlemek zorunda da değil. Her işin resmi bir yolu var.

Fatih doğan
Fatih doğan - 9 ay Önce

Yasaları uyguluyoruz demenin nesi saygısızca ayrıca kulaklarının pasının silinmesini istiyorsan pas sökücü kullan her ne kadar belediye nin emrinde olsalarda onlar bu devletin memurları ve kimse kafasına göre işyapmaz yapamaz siz gazeteci olarak önce kanunları kitapları okumanızı tavsiye ediyorum sana güzel gelen başkasına gürültü gelir tamammı her şeyi haber yapıyorsunuz be ayrıca o memurlar yasalta aykırı bir iş yapıyorsa gidersin şikayet edersin devletin memurunu burada işini yapıyor diye ifşa etmek olmamış

Mustafa
Mustafa - 9 ay Önce

Yapar o memurlar daha neler yapicaklar

Konyalı
Konyalı - 9 ay Önce

Zabıtanın görevi sınırsız para kazanmak isteyenlerin isteklerine sınır çekmektir. Hükümetin koyduğu kanun ve nizamları uygulamanın belediyesi partisi olmaz. Kaldırım işgallerine müdahale edilip edilmediğini cezai yaptırım uygulanıp uygulanmadığını bilmeden konuşmak hakka girmek olmuyor mu ? Çalışmıyor dediğiniz zabıta farkındaysanız “görevini ifa ederken” fotoğraflanmış. Övündüğümüz yollar köprüler alınan vergilerle yapılıyor. Vergisiz kazancın önüne geçmeye çalışan bu 2 genç zabıta memurunu takdir edeceğinize üstlerine gidip hakka giriyorsunuz. Ayrıca resimde adeta “poz” veren 2 adet sokak sanatçısıda hallerinden hiç şikayetçi gibi durmuyorlar.


SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306