“Allah, bu arkadaşlara akıl fikir versin”

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, AK Parti Çerkezköy ilçe Başkanı Ümit Kök’ün kendisine yönelik yaptığı eleştiriye cevap verdi. Akay, Kök’ün yaptığı basın açıklamasının çok seviyesiz olduğunu ifade ederek, “Bu seviyesizliğe cevap vermeye niyetim yok. Protokol gereği derelerin temizliği ile Çerkezköy Belediyesi’nin dere ile alakalı hiçbir sorumluluğu yok. 2013 yasasında bu protokol geçersiz oldu. Büyükşehir olduk biz. Bunu çıkıp açıklamaya gerek var mı? Onun aracı az, bunun aracı fazla mı diyelim. Akıl alacak gibi değil, Allah akıl fikir versin. Önce seviyeli dil ile siyaset yapmayı öğrensinler.” diye konuştu.

“Allah, bu arkadaşlara akıl fikir versin”

Çerkezköy Bakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, düzenlediği basın toplantısında, Pınarça Deresi’nin DSİ’nin temizlediğini ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın ise bu çalışmaları kendisine mal etmeye çalıştığını belirterek eleştirmişti. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin kendisine yaptığı ziyareti takip eden basın mensuplarının sorusu üzerine Kök’ün yapmış olduğu eleştiriye cevap verdi.

“ÖNCE SAYGI DUYACAKLAR”

Akay, “Buna özel bir açıklama yapma niyetim yoktu fakat sizler bugün buradasınız ve sordunuz diye cevap veriyorum. Öncelikle bu arkadaşlar benim muhatabım değil, ayrıca kimseyi yanıltmak gibi, kamuoyuna yanlış bilgi vermek gibi bir niyetimiz de yok. Vatandaşın bize olan teveccühü ortada konuşmaya gerek yok. Hal böyle iken çıkıp konuşmanın anlamı yok. 6 ay evvel önce aynı ilçe başkanı ile zaten siyaset yaptık. Sonucunu görüyoruz. Vatandaşın da teveccühü oldu, buna saygı duymayı öğrenecekler.” dedi.

“AKIL ALACAK GİBİ DEĞİL”

banner287
Başkan Vahap Akay, Çerkezköy Belediyesi’nin derelerle ilgili hiçbir sorumluluğunun olmadığını söyledi. Akay, “Bizim yayınladığımız haberin başında da sonunda da Devlet Su İşleri ile ortak iş yaptığımız söylüyoruz. Devlet Su İşleri ile aylardır görüşme halindeyiz. Bizim arkadaşlarımız ve DSİ ortak bir çalışma yapmış Çerkezköy menfaatine iş yapılıyor. Bu seviyesizliğe cevap vermeye niyetim yok. Protokol gereği derelerin temizliği ile Çerkezköy Belediyesi’nin dere ile alakalı hiçbir sorumluluğu yok. 2013 yasasında bu protokol geçersiz oldu. Büyükşehir olduk biz. Bunu çıkıp açıklamaya gerek var mı? Onun aracı az, bunun aracı fazla mı diyelim. Akıl alacak gibi değil, Allah akıl fikir versin. Önce seviyeli dil ile siyaset yapmayı öğrensinler.” diye konuştu.

“BU TÜR AÇIKLAMALAR BANA VIZ GELİR”

Akay, Büyükşehir yatırımlarının kendisinin sahiplendiği konusunda yöneltilen eleştiriye de yanıt verdi. Başkan Akay, “Çerkezköy’ün meclis üyeleri, burada yöneticilik yapmak için görev alan arkadaşlar Büyükşehir sorumluluklarını dahi bilmiyorlar. Bugün dere ile ilgili, devlet yatırımları, okul yatırımları ile ilgili herkesin hakkını herkese veririm. Bu tür açıklamalar bana vız gelir. Ben Çerkezköy’ün menfaati olan her şeyin arkasından koşarım. Yazılı önerge ile Çerkezköy’ün altyapısı ile ilgili soru sordular. Ben de diyorum ki, bu şuna benzer elektrik ile ilgili belediyeye soru sormaya benzer. Bu projelerin konumu, konusu 2013’de devredilmiş zaten. Bunu hatırlattım ben mecliste. Belediyenin bir sorumluluğu yokken ben cevap veremem. Çerkezköy’ün şu sorunu var Büyükşehir meclisinde görüşelim bunu denilsin ben de peşinden koşayım, niyetlerinin de iyi olduğuna inanayım.” şeklinde konuştu.

“BEN BUNLARI KONUŞMAYACAK MIYIM?”

Devlet yatırımlarının hepsinde Çerkezköy Belediyesi’nin bir payı olduğunu vurgulayan Akay, birçok okul yatırımı ve Büyükşehir yatırımlarında ciddi yer teslimi yaptıklarını söyledi. Başkan Akay, “Konu çok net, bir şeyden sıyrıldığım yok. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ve Çerkezköy Belediyesi’nin Çerkezköy’de koyduğu enerji ortadadır. Bu enerjiden memnun kalan vatandaşlar 31 Mart günüde değerlendirmesini yapıp sandıkta seçimini yapmışlardır. Bu arkadaşlar enerjimizden rahatsız olmuş olabilirler ama. Üstüme aldığım hiçbir şey yok. Bir sürü projede yer teslimim var. Bakın Kültür Merkezi, 11 bin metrekare yer devri yapmışım. Çerkezköy Belediyesi’ne tapulu tam 11 bin metrekare yeri devretmişim. Havuzun yapıldığı yerin yer devrini yine Çerkezköy Belediyesi yaptı. Osmanlı Caddesinde bugün okul yapılıyor, bana diyorlar ya okul yatırımlarının neresindesin diye, Çerkezköy Belediyesi 9 bin 800 metre yer teslim etmiş arkadaş. Karşılıksız hem de. Ben bunu konuşmayacak mıyım? Veliköy OSB’de içerisinde yapılan okulu bir tek sözle 14 bin metrekare yer teslim ettim. Ben bunları konuşmayayım mı şimdi? Bu arkadaşlar bundan neden rahatsız oluyor. Belediye destek oldu, yer teslim etti neden diyemiyor. Ben hangi kurum, kişi, kişilik, siyasi parti kim varsa hakkını veririm. Çıktım defalarca AK Parti Milletvekili Ayşe Doğan’a teşekkür ettim. Ama bu arkadaşlar bu seviye ile bunu bilemezler.  Kendilerini çıkıp önce millete anlatsınlar.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2019, 18:02

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
garip
garip - 3 hafta Önce

dere yapilsinda cerkezkoy iyi bisey yapinda birakin kavgayi

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510