Erkılınç, başvurusunu yaptı

Çerkezköy’de AK Parti’den Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusun yapan ilk isim Yılmaz Erkılınç oldu. Erkılınç, belediye başkan yardımcılığı veya meclis üyeliği için aday olmadığını belirtti.

Erkılınç, başvurusunu yaptı

banner287
Çerkezköy Bakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatında, aday adaylığı başvurusunu yapmak üzere gelen Erkılınç’ı burada İlçe Başkanı Abdullah Öğe, karşıladı.  Burada Erkılınç, başvuru evraklarını Öğe’ye teslim ettikten sonra açıklama yaptı. Erkılınç, “Birçoğunuz beni yakinen tanıyor. 1964 Niğde’de doğdum. Çerkezköy’de evlenerek hayatını burada kurmuş ve 30 yılı aşkın süredir burada ikamet eden bir kardeşinizim. Ülkemizde kötü gidişe ‘dur’ diyen AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde ben de ilçedeki kötü yönetime dur demek istiyorum. Tüm aday olacak arkadaşlara başarılar diliyorum. Bu parti bir şahsın, bir zümrenin, bir kurulun değil bu parti: milletin uhdesinde kurulmuş mazlumların dualarıyla, mağdurların umutları ile bugünlere gelmiş bir partidir. Anadolu’dan bir şekilde iş ve aş umuduyla buraya gelirken Çerkezköy’ün kerpiç evleri ve dar sokakları; sayıları bir parmağın önüne geçmeyen esnafın mücadelesi ve Çerkezköy’ün değişimine tanıklık ettim. Ülkemiz hızla gelişirken maalesef ilçemiz bu değişim ve gelişimden payına düşeni alamamıştır. Çerkezköy halkının, mevcut belediye başkanının neleri yaptığını gördüğünün bilincindeyim. Önümüzdeki seçim sürecinde AK Partili bir adayla ve özellikle de adaylığın bana verilmesi durumunda Çerkezköy’ün vizyonunu AK Partinin misyonuyla değiştireceğime inanıyorum. Adaylık şahsıma verilirse Çerkezköy halkına hizmet etmeyi şeref olarak addedeceğim. Bu görev bana layık görülmez ise ne bir başkan yardımcılığı ne de bir belediye meclis üyeliği görevini kabul etmeyeceğimi sizlerin huzurunda beyan ediyorum. Nereden gelmiş olursa olsun bu şehirde yaşayan herkesi inanç, dil ayrımı yapmadan kucaklayacağıma ve eşit hizmet götüreceğimin sözünü huzurlarınızda veriyorum. Ben başkan yardımcısı veya meclis üyesi olmak için aday adayı olmadım. AK Parti’nin Çerkezköy Belediye Başkan Adayı olmak için bugün burada yaklaşık 5 aydan beri yürüttüğüm adaylık resmi başvurumu yapmış bulunmaktayım. Bu süreçte beni yalnız bırakmaya eşim Ayşe İşçan Erkılınç, çocuklarım Suzan ve Emircan olmak üzere tüm mesai arkadaşlarıma ve siz değerleri arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Adaylığımın şahsıma ve Çerkezköy’e hayırlı olması temennisiyle hepinize teşekkür ediyorum. Halka hizmet, hakka hizmettir düsturuyla çıktığımız bu yolda Allah bizi utandırmasın diyor sizi Allah’a emanet ediyorum.” dedi.
“ADAY ADAYIMIZA DA HAYIRLI OLSUN DİYORUM”
Erkılınç’ın konuşmasının ardından İlçe Başkanı Abdullah Öğe, kısa bir hayırlı olsun konuşması gerçekleştirdi. Öğe, “Belediye Başkan Aday Adaylığı süreci partimizde başlamış olup, Çerkezköy’ümüzde de ilk müracaatını yapan Yılmaz Erkılınç oldu. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Kim olursa olsun biz, AK Partili kadroların belediyeyi 2019 devralacağını ve inşallah Çerkezköy’e de AK Partili kadroların hizmet edeceğine eminiz. Aday adayımıza da hayırlı olsun diyorum. Tüm aday adaylarımızı aynı şekilde teşkilatımızın imkânları ile birlikte beraber olduğumuzu tekrar ifade etmek istiyorum. Hepimize hayırlı olsun.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510