Kamu kurumlarını kapı kapı dolaşmaya son

İçişleri Bakanlığı’nın vatandaş odaklı hizmetlerinden olan ve 81 ilde hayata geçirilecek olan "Açık Kapı” birimi Çerkezköy’de hizmete girdi. “Açık Kapı”’da hafta içi 3 personel, vatandaşların istek-talep, şikâyet veya önerilerinin çözümü için çalışacak.

Kamu kurumlarını kapı kapı dolaşmaya son

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Hükümet Konağı girişinde “Açık Kapı” ofisi düzenlenen törenle dün hizmete girdi. 3 personel ile hafta içi hizmet verecek birimde vatandaşın sorunlarına çözüm bulunacak. Vatandaşın talep ve önerilerini konusunda uzman personel aracılığıyla iletebildikleri, tüm başvuruların elektronik ortamda kaydedilerek ilgili birimlere yönlendirilip takip edilerek 1 hafta içerisinde sonuçlandırıldığı bir kamu hizmetinin benimsendiğini belirten Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, “Vatandaş buraya başvururken dilekçe yazmasına gerek yok. Telefon, yüz yüze veya internet üzerinden bize söyleyebilir. Açık Kapı birimleri tüm kamu kurumlarında yer alacak. Örneğin belediyede bir sorununuz oldu. Halledemediniz. Gelip buraya başvurduğunuzda bizim arkadaşlarımız o şikayeti alıyorlar ve belediyedeki Açık Kapı birime iletiyorlar. 1 hafta içerisinde sms yoluyla size geri dönüş sağlanıyor.  Tüm kamu kurum ve kuruluşunda ve belediyede Açık Kapı asli ve yedek personeli olacak.” dedi.

KAYMAKAMLIK, BAKANLIK VE CUMHURBAŞKANLIĞI TARAFINDAN TAKİP EDİLECEK

Başvurular hakkında da bilgiler veren Kaymakam Abban, “Dilekçeyle başvuru yok. İnternet üzerinden, telefon üzerinden başvurabilirler. Yüz yüze görüşerek de başvuru yapabilirler. Girişteki birimimizin yanı sıra 3. katta da özel bir görüşme odamız olacak. Burada da daha özel sorunu olanlar derdini anlatacak. Ancak dert, sorun ve sıkıntısı olanlar başvuracak. Diyelim ki Nüfus İlçe Müdürlüğü’nde işini halledemedi, başka bir birimi ilgilendiren konu var, o zaman gelip buraya başvuruda bulunabilecekler. Bu arkadaşlarımız da tüm kamu kurum kuruluş ve belediyedeki Açık Kapı görevlileriyle irtibata geçerek sorun veya öneriyi oraya iletecekler. Onlar da en kısa 7 gün içinde halletmeye uğraşacaklar. Ve 7 günün sonunda da sms ile başvuru sahibine bilgi verilecek. Bunu ben, bakanlık ve Cumhurbaşkanlığı zaten dijital ortamda takip etmiş olacağız.” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510