Zaman su gibi akıp geçiyor

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ikinci dönem için mazbatasını teslim aldı ve görevine resmi olarak başladı. 8 Nisan 2014 tarihinde 36 yaşındayken başkan seçilerek belediyenin mührünü teslim alan ve Tekirdağ’ın en genç başkanı unvanına sahip olan Akay, bugün 41 yaşında. 5 yıllık görev süresi boyunca yoğun ve stresli günler geçiren Akay’ın ilk makamına oturduğu gün ile dün çekilen fotoğraf arasındaki fark dikkat çekiyor.

Zaman su gibi akıp geçiyor

Çerkezköy Bakış - 30 Mart 2014 yerel seçimlerini yüzde 41 oy olarak dönemin mevcut Çerkezköy Belediye Başkanı AK Partili Ali Ertem’den görevi 8 Nisan 2014 tarihinde devralan Vahap Akay, 31 Mart 2019 seçimlerinde partisi CHP tarafından tekrar aday gösterildi. İYİ Parti’nin de desteklediği Akay, Millet İttifakı’nın CHP’li adayı olarak yerel seçimlere girdi. “Sevdamız Çerkezköy” ve “Yeniden Vahap Akay” sloganı ile seçim çalışmalarını sürdüren Akay, seçimlerden zaferle çıktı ve yüzde 50 oy alarak sloganında olduğu gibi yeniden Çerkezköy Belediye Başkanı seçildi.

2 KİŞİDEN BİRİNİN OYUNU ALDI

Kesin olmayan sonuçlara göre geçerli sayılan 92 bin 728 oydan 46 bin 572’sini yani her 2 kişiden birinin oyunu alan Akay, AK Parti’nin meclis üyeliği sonuçlarına yaptığı itiraz nedeniyle gecikmeli olarak mazbatasını ailesi ile birlikte gittiği İlçe Seçim Kurulu’ndan 11 Nisan günü teslim aldı ve resmi olarak görevine başladı.

5 YIL ÖNCESİ VE SONRASI

İlk Çerkezköy Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğu 8 Nisan 2014 tarihi ile dün çekilen Vahap Akay’ın fotoğrafı arasında tam 1830 gün var. 5 yıl Akay’a siyasi tecrübe olarak çok şey kattı. Ancak vücudundan ve günlük ve özel yaşantısından da çok şey alıp götürdü.
Çerkezköy Bakış Gazetesi muhabirleri Akay’a 5 yıl önce ve dün çekilen iki fotoğraf arasındaki farkı sordu.  Gülerek “Yaşlanıyoruz” yorumu yapan Akay, “5 yıl insan hayatından bir şeyler götürüyor. Yaşın çabuk geçtiğini hatırladım. Zaman da hayatta çabuk geçmiş. Hey gidi eski günler.” dedi. Kendi değişimi ile birlikte Çerkezköy’ün de çehresini değiştirmek için gece-gündüz çalıştıklarını ifade eden Akay, durmadan, yorulmadan Çerkezköy’ün geleceğini için çalışacaklarını belirtti.

AKAY KİMDİR?

1978 yılında Çerkezköy’de doğdu. İlkokulu Çerkezköy 75. Yıl Okulu’nda, lise eğitimini Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamladı. Ankara Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri Büro Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Ayrıca Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. 2001 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'nde başladığı siyasi yaşamında sırasıyla CHP Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, CHP Çerkezköy İlçe Sekreterliği ve CHP Çerkezköy İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. Ayrıca 2006-2011 yılları arasında Kızılay Çerkezköy Şube Başkan yardımcılığı görevinde bulundu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri'nde Çerkezköy'de Cumhuriyet Halk Partisi'nden aday olarak Belediye Başkanı seçildi. Akay, Millet İttifakı CHP adayı olarak 31 Mart seçimlerinde yeniden Çerkezköy Belediye Başkanı oldu.
Vahap Akay evli ve bir kız, bir de erkek olmak üzere iki çocuk babası. Ayrıca iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 17:34

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamuoyu
Kamuoyu - 5 ay Önce

Vahap başkana iltifat ve desteğiniz seçimden sonrada devam ediyor!! Tebrik ederim, durmadan değişen çizginizi takip edebilmek gerçekten çok zor

Bilge vatandaş
Bilge vatandaş @Kamuoyu - 5 ay Önce

Çok yerinde bi tespit. Kozuva neması hayal olunca bari bari evdeki bulgurdan olmayalım edası.

Trakya lı..
Trakya lı.. - 5 ay Önce

Kızılpınar mahallesi kocameşe piknik alanı yolu çukur içinde.. araçların altı sürtüyor..bir daha ki seçime yapılırmı acaba..

Bilge vatandaş
Bilge vatandaş @Trakya lı.. - 5 ay Önce

Bi orası bi de istanbul citymidir ne karın ağrısı yer söz ben başkan olunca oraya otoban yapacağım :P

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510