Soyak güven tazeledi

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, 10. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Seçime tek liste olarak giren Nigar Soyak, yeniden başkan seçildi.

Soyak güven tazeledi

Çerkezköy Bakış - Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde gerçekleştirilen olağan genel kurulda gündem maddelerinin görüşülüp kabul edilmesinin ardından yönetim kurulu, denetleme kurulu, onur kurulu üyeleri ve genel merkez seçimleri yapıldı.

“DERNEĞİMİZİ ÖNEMSEYEN, DESTEKLEYEN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİM”

Tek liste olarak seçime giren ve yeniden başkan seçilen Nigar Soyak kısa bir teşekkür konuşması gerçekleştirdi. İkinci dönemine başlayan Soyak, “Derneğimizi bu genel kurul ile daha da güçlendireceğiz.  Daha çok öğrenciyi eğitim yolunda destekleyeceğimiz inancıyla toplantıya başlıyoruz. Çağdaş yaşamı, aydınlanmayı, aklı ve bilimi rehber edinen, bu uğurda emek vermiş, derneğimizin kuruluşunu gerçekleştirmiştik.  Başta Prof. Dr. Türkan Saylan hocamızı ve diğer gönüllüleri saygı ve rahmetle anıyoruz.  Eğer bizi yetiştiren Cumhuriyet’e, devrimlere inanıyorsak, burada olmamızın bir amacı var. Örgütsüz insan umutsuzdur, çaresizdir. Pratikte bir şey yapan böyle bir kuruluşa sahip olmanın gururunu yaşıyoruz, yaşatmalıyız. Derneğimizde bulunan, destek veren, bu kuruluşta bir hobi olarak değil, bir görev olarak çalışıldığını, özellikle eğitim için çocuklarımıza destek verdiğimizi iyi bilir. Bunun hem emek, hem sorumluluk bakımından zor bir iş olduğunu takdir eder… Derneğimizin amacını, ciddiyetini disiplinini bize güvenerek destekleyen herkese şükranlarımı sunarım. Atatürkçü düşünceyi benimsemiş, çağdaş laik bir yönetimin gerçekleşmesine ve bu yönde, çocuklarımızın hedeflerine ulaşmasına, siz cefakar, fedakar ve duyarlılık gösteren dostlarımıza arkadaşlarımıza görev düşmektedir. Derneğimizi önemseyen, destekleyen herkese sonsuz teşekkür ederim. İyi ki varsınız.” dedi.