Şahika Ercümen, deprem bölgesinde farkındalık oluşturulması için "Hatay'a nefes ol" sloganıyla organize edilen rekor denemesi için zorlu antrenmanlarını tamamladı.

Yayladağı ilçesi Karamağara Koyu açıklarında suya giren sporcu, paletsiz değişken ağırlık kategorisinde Sırp asıllı Lena Balta'nın elinde bulundurduğu 105 metre dünya rekorunu 106 metrelik performansıyla geliştirdi.

BAKAN OSMAN BAK, ŞAHİKA ERCÜMEN'İ TEBRİK ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Bakan Osman Aşkın Bak, 105 metre olan dünya rekorunu 106 metreye çıkaran Şahika Ercümen için tebrik mesajı yayımladı.

Balıkesir bir bölümü yıkılan köprü son yağışta tamamen çöktü Balıkesir bir bölümü yıkılan köprü son yağışta tamamen çöktü

Bakan Bak, "Hatay’da gerçekleştirdiği paletsiz değişken ağırlık kategorisindeki dalışıyla, daha önce 105 metre olan dünya rekorunu geliştirerek 106 metre ile dünya rekorunun yeni sahibi olan Şahika Ercümen’i yürekten kutluyorum. Deprem bölgesinde farkındalık oluşturulması için 'Hatay'a nefes ol' sloganıyla organize edilen Cumhuriyet'in 100. yılına ithafen yapılan rekor denemesini başarıyla gerçekleştiren Şahika Ercümen’i duyarlılığından dolayı da kutluyorum. Bu başarı, Türk kadınının gücünü ve elde edebileceği başarıları tüm dünyaya gösteriyor. Milli sporcumuzun dünya rekoru kırmasında emeği geçenlere de şükranlarımı sunuyor, Şahika Ercümen’e başarılarının devamını diliyorum." ifadelerini kullandı.

2023_Ekim_AA-32427614

Kaynak: AA